Tether przedstawił nowe oprogramowanie dla górników Bitcoin 

2023-08-18 / Tagi:

Tether przedstawił nowe oprogramowanie dla górników Bitcoin 

Programiści Tether zamierzają wydać innowacyjne biblioteki JavaScript stworzone w celu ułatwienia przesyłania poleceń i sygnałów do sprzętu górniczego wydobywającego Bitcoina. Nowe oprogramowanie zwiększy wydajność między innymi WhatsMiner, AvalonMiner i Antminer. 

Oprogramowanie wydobywcze Tether BTC 

Programiści Tether są gotowi do wydania innowacyjnych bibliotek JavaScript stworzonych w celu ułatwienia przesyłania poleceń i sygnałów do sprzętu górniczego Bitcoin, w tym WhatsMiner, AvalonMiner i Antminer. W poście udostępnionym na X (wcześniej na Twitterze) przez Paolo Ardoino, dyrektora ds. technologii Bitfinex i Tether możemy przeczytać, że niektóre części oprogramowania wydobywczego mogą zostać w przyszłości udostępnione na platformach open source. Głównym celem oprogramowania wydobywczego Tether BTC jest usprawnienie efektywnego zarządzania zdolnościami wydobywczymi. To z kolei ma doprowadzić do bardziej efektywnych operacji. 

Technologia wydobywania Bitcoinów 

Paolo Ardoino podkreślił także swoją rolę jako głównego współtwórcy narzędzia Morii, instrumentu orkiestracji dla farm wydobywczych. Zaznaczył także, że wszystkie najnowsze “ulepszenia” zostały zbudowane przy użyciu technologii Holepunch. 

W poprzednim poście Ardoino podzielił się spostrzeżeniami na temat funkcjonalności Morii. Ten instrument wydobywczy umożliwia komunikację między komponentami w ekosystemie wydobywczym BTC, umożliwiając interakcje za pomocą usprawnionych, bezpiecznych, odpornych na ataki i ekonomicznych środków. 

Ardoino wyjaśnił, że każdy górnik miałby unikalny klucz publiczny/prywatny, umożliwiający przesyłanie zaszyfrowanych i bezpiecznych danych przez hiperrdzenie oraz odbieranie poleceń przez hiperroje. Takie podejście zmniejsza złożoność konfiguracji zapory sieciowej, zwiększa odporność na awarie, umożliwia łatwą replikację między lokacjami oraz stwarza wrażenie lepszej konserwacji i modułowości w porównaniu z poprzednimi próbami. 

Zaangażowanie w wydobycie Bitcoinów 

Pomimo wyzwań prawnych i działań regulacyjnych, firma Tether pozostała zaangażowana w sektor wydobywania kryptowalut. Po tym jak ten emitent stablecoinów ogłosił, że przeznaczy część swoich miesięcznych zysków na zakup Bitcoinów, zainwestował w produkcję energii i zrównoważone wydobycie BTC w Urugwaju. Stało się to we współpracy z lokalną firmą. 

Warto dodać, że Urugwaj słynie z solidnej infrastruktury w sektorze energii odnawialnej. Dzięki obfitym zasobom naturalnym prawie 100% energii elektrycznej pochodzi właśnie z takich źródeł. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.