Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Antminer E9 wprowadzony na rynek

2022-07-07 / Tagi:

Antminer E9 wprowadzony na rynek

Producent platformy do wydobywania kryptowalut Bitmain ogłosił wprowadzenie na rynek długo oczekiwanego Antminera E9. Maszyna może pochwalić się prędkością do 2,4 gigahash na sekundę (GH/s). Urządzenie sprzedawane jest za 9999 USD za sztukę. 

Antminer E9 dostępny w sprzedaży 

15 kwietnia 2021 roku firma Bitmain zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego urządzenia do wydobywania kryptowalut. Dopiero teraz, długo oczekiwany Antminer E9 został wprowadzony na rynek – 6 lipca firma ogłosiła, że produkt dostępny jest już w sprzedaży. 

Jak możemy przeczytać, Antminer E9 wykorzystuje algorytm konsensusu Ethhash, a 2400 MH/s mocy obliczeniowej jest równe 2,4 GH/s. Przy 9999 USD za sztukę E9 kosztuje 4,17 USD za megahash. Zgodnie z zapowiedziami dostawy mają się odbywać w dniach 15-31 lipca. 

Co więcej, zainteresowani mogą kupić Antminer E9 za pomocą tokenów bitcoin ( BTC ), monety USD (USDC) i Tether (USDT) pochodzących z Ethereum i Tron. 

Antminer E9 – wydajność 

Bitmain zapewnia, że nowy Antminer E9 może osiągnąć szacunkowy zysk w wysokości około 37,98 USD dziennie – przy koszcie energii elektrycznej około 0,12 USD za kilowatogodzinę (kWh) i przy aktualnych kursach wymiany Ether. Tym samym maszyna wyprzedza dwóch najlepszych konkurentów kompatybilnych z Ethhash, do których należy koparka A11 Pro ETH firmy Innosilicon z prędkością 1500 MH/s oraz A10 Pro+ ETH z prędkością 750 MH/s. 

Sprzedaż przed przejściem Ethereum na PoS  

Warto dodać, że najnowszy Antminer E9 Bitmaina pojawia się w czasie, gdy Ethereum ma przejść z energochłonnego systemu proof-of-work na przyjazny dla środowiska proof-of-stake. Mimo tego, że The Merge było wielokrotnie opóźniane, programista ETH Tim Beiko powiedział w kwietniu, że „zdecydowanie sugeruje, aby nie inwestować więcej w sprzęt górniczy na tym etapie”. 

Obecnie górnicy mogą nadal wydobywać ETH, ale istnieje również równoległy blockchain o nazwie Beacon Chain, który obsługuje system PoS. Po transformacji systemu górnicy będą mogli kopać w sieci Ethereum Classic ( ETC ). 

Źródło: bitcoin.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.