Antminer E9 wprowadzony na rynek

2022-07-07 / Tagi:

Antminer E9 wprowadzony na rynek

Producent platformy do wydobywania kryptowalut Bitmain ogłosił wprowadzenie na rynek długo oczekiwanego Antminera E9. Maszyna może pochwalić się prędkością do 2,4 gigahash na sekundę (GH/s). Urządzenie sprzedawane jest za 9999 USD za sztukę. 

Antminer E9 dostępny w sprzedaży 

15 kwietnia 2021 roku firma Bitmain zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego urządzenia do wydobywania kryptowalut. Dopiero teraz, długo oczekiwany Antminer E9 został wprowadzony na rynek – 6 lipca firma ogłosiła, że produkt dostępny jest już w sprzedaży. 

Jak możemy przeczytać, Antminer E9 wykorzystuje algorytm konsensusu Ethhash, a 2400 MH/s mocy obliczeniowej jest równe 2,4 GH/s. Przy 9999 USD za sztukę E9 kosztuje 4,17 USD za megahash. Zgodnie z zapowiedziami dostawy mają się odbywać w dniach 15-31 lipca. 

Co więcej, zainteresowani mogą kupić Antminer E9 za pomocą tokenów bitcoin ( BTC ), monety USD (USDC) i Tether (USDT) pochodzących z Ethereum i Tron. 

Antminer E9 – wydajność 

Bitmain zapewnia, że nowy Antminer E9 może osiągnąć szacunkowy zysk w wysokości około 37,98 USD dziennie – przy koszcie energii elektrycznej około 0,12 USD za kilowatogodzinę (kWh) i przy aktualnych kursach wymiany Ether. Tym samym maszyna wyprzedza dwóch najlepszych konkurentów kompatybilnych z Ethhash, do których należy koparka A11 Pro ETH firmy Innosilicon z prędkością 1500 MH/s oraz A10 Pro+ ETH z prędkością 750 MH/s. 

Sprzedaż przed przejściem Ethereum na PoS  

Warto dodać, że najnowszy Antminer E9 Bitmaina pojawia się w czasie, gdy Ethereum ma przejść z energochłonnego systemu proof-of-work na przyjazny dla środowiska proof-of-stake. Mimo tego, że The Merge było wielokrotnie opóźniane, programista ETH Tim Beiko powiedział w kwietniu, że „zdecydowanie sugeruje, aby nie inwestować więcej w sprzęt górniczy na tym etapie”. 

Obecnie górnicy mogą nadal wydobywać ETH, ale istnieje również równoległy blockchain o nazwie Beacon Chain, który obsługuje system PoS. Po transformacji systemu górnicy będą mogli kopać w sieci Ethereum Classic ( ETC ). 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.