Tesla integruje płatności DOGE 

2024-05-08 / Tagi:

Tesla integruje płatności DOGE 

Tesla, renomowany producent samochodów elektrycznych kierowany przez Elona Muska, oficjalnie zintegrował Dogecoina jako opcję płatności. Jak można przewidzieć, ogłoszenie firmy znacząco wpłynęło na wzrost ceny DOGE. 

Opcja płatności DOGE 

Tesla oficjalnie wdrożyła Dogecoina (DOGE) jako opcję płatności na swojej stronie internetowej. Co więcej, platforma została zaktualizowana o monetę memową OG. Jak możemy przeczytać DOGE można używać wyłącznie do płacenia za wybrane produkty, w tym towary w internetowym sklepie Tesla. Jak to rozwiązanie działa w praktyce? Pierwsza odpowiedź w sekcji Często zadawane pytania instruuje użytkowników, aby wyszukali symbol Dogecoin obok przycisku „Zamów” dla kwalifikujących się produktów. Według strony pomocy technicznej osoby zainteresowane dokonaniem zakupu w sklepie Tesla przy użyciu Dogecoina muszą najpierw posiadać „portfel Dogecoin”. Dodano także, że „odpowiedzialnością kupującego jest upewnienie się, że Dogecoin zostanie prawidłowo przeniesiony do portfela Dogecoin Tesli”

Wzrost ceny Dogecoina 

Po ogłoszeniu dotyczącym integracji płatności cena Dogecoina wzrosła o 21% i osiągnęła wartość 0,1685 USD. W chwili przygotowywania tego tekstu notowana była na poziomie 0,1672 USD, co oznacza 4% wzrost w ciągu 24 godzin. Wskazuje to na korzystną reakcję rynku na przyjęcie tej kryptowaluty przez Teslę. 

Analitycy sugerują także, że DOGE znajduje się na ścieżce wzrostów. Różne wskaźniki związane z ekosystemem Dogecoin odnotowały znaczny wzrost. Na przykład w ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba niepustych portfeli DOGE wzrosła o 13,8%. A łączny dzienny wolumen transakcji przekraczających 100 000 dolarów osiągnął prawie 1,5 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 12% w porównaniu z danymi zaobserwowanymi 1 maja. 

Także liczba aktywnych adresów wzrosła o 20%, przekraczając 66 000. Warto zauważyć, że od 4 maja Dogecoin wyróżniał się na tle innych kryptowalut osiągając 6% wzrost , który podwoił się po hossie byków. 

Powiązania Tesli z DOGE 

To nie pierwszy raz, kiedy firmy Elona Muska zajmują się płatnościami w kryptowalutach. Elon Musk oświadczył już wcześniej, że Tesla zacznie akceptować Dogecoin jako płatność za niektóre swoje towary. W styczniu 2022 r. Tesla wdrożyła Dogecoina w ramach eksperymentu, oferując płatności DOGE za różne towary firmowe, takie jak Tesla Cyberwhistle i klamra paska „Giga Texas”. Idąc w ich ślady, SpaceX, kolejna firma kierowana przez Muska, również przyjęła płatności Dogecoin. 

Natomiast w marcu tego roku, podczas wizyty Muska w fabryce Giga w Berlinie, zasugerował wdrożenie płatności Dogecoinami za samochody elektryczne Tesli. Oświadczenie to natychmiast spowodowało 10% wzrost cen DOGE. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.