Gwałtowny wzrost cen DOGE

2024-04-02 / Tagi:

Gwałtowny wzrost cen DOGE

28 marca cena Dogecoina wzrosła o 13,35%, osiągając poziom najwyższy od stycznia 2022 r. – 0,21 USD. W ten sposób, w oparciu o 24-godzinny wskaźnik wydajności memecoin wyprzedził większość swoich czołowych rywali, w tym Bitcoin i Ether. 

Bitcoin przekracza 70 000 dolarów

Ubiegły tydzień był mało pozytywny dla Bitcoina, który w pewnym momencie spadł poniżej 61 000 dolarów, a w piątek osiągnął wartość 62 500 dolarów. Jednak w weekend doszło do próby ożywienia i BTC zatrzymał się na poziomie 66 000 dolarów. Dopiero w poniedziałek aktywa zaczęły wykazywać znaczące wzrosty i wówczas BTC osiągnął poziom 70 000 dolarów. Co więcej, we wtorek i środę nastąpiły dalsze wzrosty, a ich kulminacją był środowy wzrost wynoszący prawie 72 000 dolarów. Jednak ostatecznie Bitcoin nie zdołał pokonać tego poziomu, a późniejsze odrzucenie zepchnęło go na południe o ponad trzy tysiące. Obecnie krajobraz jest zupełnie inny, a Bitcoin powrócił do wartości około 70 500 dolarów. Tym samym oczekiwania społeczności na cenę BTC w wysokości 100 000 dolarów rosną. 

Wzrost cen Dogecoina

Co ciekawe, Dogecoin w ciągu jednego dnia skoczył o ponad 10% i utrzymuje się powyżej 0,2 dolara. Jego zyski wpisują się w ogólny trend ożywienia, w ramach którego cena DOGE odbiła się o 79,5% od lokalnego minimum. Wygląda na to, że to Elon Musk stoi za jednym z głównych czynników gwałtownego wzrostu tego aktywa. DOGE zaczął odzyskiwać siły po tym, jak Musk otrzymał trzy kolejne licencje na wprowadzenie usług płatniczych na swojej platformie mediów społecznościowych X. 

Altcoiny odrabiają straty

Warto zauważyć, że większość altcoinów w środę notowało straty, ale w czwartek udało im się odrobić ich znaczną część. Ceny Binance Coin, Ripple, TonCoin i Chainlink wzrosły od 1% do 3%. Nieco skromniejsze wzrosty zanotowało Ethereum, SOL, ADA i DOT. Także Shiba Inu zyskał w ciągu nocy ponad 4%. 

Bitcoin Cash zanotował drugi znaczący zysk z altów o większej kapitalizacji. Na kilka dni przed kolejnym halvingiem cena BCH wzrosła o 13% osiągając poziom ponad 550 dolarów. 

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych wzrosła w ciągu nocy o około 50 miliardów dolarów, ale nadal utrzymuje się poniżej 2,8 biliona dolarów. 

Źródło cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.