Świeża fala popytu na Bitcoin może wywołać wzrost jego ceny 

2024-05-27 / Tagi:

Świeża fala popytu na Bitcoin może wywołać wzrost jego ceny 

Bitcoin wzrósł w tym tygodniu powyżej 71 000 dolarów, wyrywając się z wąskiego zakresu handlu, w którym był ograniczony przez kilka ostatnich tygodni. Jednym z głównych katalizatorów tej akcji cenowej było silne zainteresowanie funduszami ETF. Czy nadchodzi właśnie nowa fala popytu na Bitcoin? 

Wzrost ceny Bitcoina 

Jak wynika z najnowszej analizy platformy CryptoQuant, tylko w ciągu ostatniego tygodnia fundusze ETF odnotowały nowy napływ netto w wysokości około 1,2 miliarda dolarów. Odzwierciedla to zwiększone zainteresowanie kupujących uzyskaniem ekspozycji na aktywa za pośrednictwem tych instrumentów inwestycyjnych. Co ciekawe, ten ogromny kapitał napływający do kasowych funduszy ETF Bitcoin, po okresie względnej stagnacji zapewnił znaczny wzrost ceny Bitcoina. 

Niedawny wzrost ceny BTC pozwolił inwestorom krótkoterminowym, którzy niedawno kupili te aktywa, ponownie znaleźć się na zyskownej pozycji. Taka ponowna rentowność zmniejsza ryzyko załamania nastrojów inwestorów i odwrócenia trendu z wzrostowego na niedźwiedzi. 

Nowa fala popytu na Bitcoin 

Platforma CryptoQuant nadal uważa, że w najbliższym czasie prawdopodobny jest okres konsolidacji w przedziale od 60 000 do 70 000 dolarów. Obecnie nie występują żadne istotne pozytywne czynniki ekonomiczne, które spowodowałyby ogromny napływ nowego kapitału, a tym samym popchnęły Bitcoina do większych wzrostów cen, jak w poprzednich cyklach byków. 

Najbliższe dni nie będą obfitowały w publikacje najważniejszych danych makroekonomicznych, co jest korzystne, biorąc pod uwagę obecny optymistyczny nastrój po najnowszych danych o inflacji w USA. Jeśli jednak nadchodzące raporty ekonomiczne rozczarują i zmniejszą apetyt na ryzyko, może to spowodować powrót ceny BTC do poziomu 60 000 dolarów. Pomimo tych obaw, w raporcie podkreślono również pojawiające się oznaki, że kolejny poważny wzrost może rozpocząć się wcześniej, niż oczekiwano. 

Warto zauważyć, że na rynku obserwuje się już odrodzenie w związku ze spekulacjami dotyczącymi zatwierdzenia spotowego funduszu ETF Ethereum, który podniósł zbiorczą kapitalizację rynkową powyżej 2,55 biliona dolarów. 

Strefa Make-or-Break dla Bitcoina 

Popularny analityk kryptowalut Ali Martinez sugeruje bardzo „minimalny opór” w przedziale cenowym od 70 180 do 70 600 dolarów. Ponad 450 000 adresów Bitcoin zakupiło około 273 000 BTC w tym zakresie, tworząc strefę podaży. 

Jeśli jednak presja sprzedaży zatrzyma wzrost w tym zakresie, może to tymczasowo ograniczyć wzrost. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.