Strach na rynku kryptowalut 

2022-10-25 / Tagi:

Strach na rynku kryptowalut 

Strach nie opuścił ostatnio rynków kryptowalut, wręcz przeciwnie – wskaźnik określający aktualne nastroje na rynku krypto znajduje się teraz głęboko na terytorium skrajnego strachu. Wiąże się z tym między innymi niezdolność Bitcoina do przekroczenia 20 000 USD. 

Wartość Bitcoina zatrzymuje się na 19 000 USD  

Ostatni tydzień był dość spokojny dla Bitcoina, ponieważ największą zmienność kryptowaluty mogliśmy zaobserwować w piątek wieczorem. Wówczas to aktywa spadły do 18 600 USD. Jednak po wyznaczeniu tego kilkudniowego minimum byki podniosły się i popchnęły jego wartość w górę. W związku z tym weekend przypominał poprzedni – wolumeny obrotu były dość niskie, a Bitcoin wynosił głównie około 19 000 USD. 

Jednak poniedziałek przyniósł zmiany, ponieważ BTC po raz pierwszy od kilku dni wzrósł do 19 700 USD. Co więcej, społeczność liczyła na dalsze wzrosty, które podniosą wartość BTC do 20 000 USD. Ostatecznie krajobraz na rynku się zmienił, a Bitcoin powrócił do dobrze już nam znanej wartości 19 000 USD. 

W tej chwili cena Bitcoina nadal jest notowana o kilkaset dolarów powyżej tego poziomu. Jego kapitalizacja rynkowa wciąż wynosi 370 miliardów dolarów, ale ogólny strach na rynkach pogorszył się i spadł do 20 – co oznacza, że wskaźnik znajduje się głęboko na terytorium skrajnego strachu. 

Wartość KLAY w górę 

W dniu wczorajszym największym gainerem z altów o większej kapitalizacji okazał się Klaytn. Po nowej propozycji zarządzania, natywna kryptowaluta protokołu doświadczyła ogromnego skoku do wielotygodniowego maksimum. Pomimo niemal natychmiastowego cofnięcia się od tego szczytu, KLAY jest teraz ponownie zwyżkowany o 13%, a jego wartość jest wyceniana na 0,2 USD. 

W przeciwieństwie do tej kryptowaluty większość innych altów zachowuje się stabilnie. Po niewielkim dziennym wzroście Ethereum jest blisko 1350 USD. Podobne nieznaczne zyski notuje Cardano, Dogecoin, Polkadot, MATIC i Uniswap. 

Kapitalizacja rynku kryptowalut 

Z drugiej strony Binance Coin, Ripple, Solana, Shiba Inu, Tron i Avalanche „świecą” dziś na czerwono. Natomiast QNT i Algorand wzrosły najbardziej z altów o średniej kapitalizacji, osiągając wzrost do 3,5%. 

Ogólnie rzecz biorąc, kapitalizacja rynku kryptowalut ponownie utknęła w martwym punkcie i wynosi w tej chwili 930 miliardów dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.