Czym jest Polygon (MATIC)?

2022-03-07 / Tagi:

Czym jest Polygon (MATIC)?

Czym Jest Polygon? Jest to sieć oparta na Ethereum, której celem jest rozwiązenie jej największych problemów takich jak szybkość transakcji, elastyczność oraz skalowalność. Z Polygon ściśle powiązany jest token MATIC. Jest on oparty na systemie Proof of Stake. 

Czym jest Polygon w praktyce? 

Aby lepiej zrozumieć czym jest Polygon trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie jaki problem rozwiązuje. Otóż głównym zadaniem sieci jest bycie udoskonalonym Ethereum. Pierwszym z problemów które rozwiązuje Polygon jest zdecydowanie bycie o wiele bardziej ekologicznym projektem. System Proof of Stake nie potrzebuje tak dużo mocy jak Proof of Work co procentuje w znacznie mniejszym śladzie węglowym. Drugim, szczególnie ważnym dla przeciętnego użytkownika problemem jest szybkość sieci, co pozwala przeprowadzać o wiele więcej transakcji w krótszym czasie. Polygon posiada dużą przepustowość oraz rozwiązania technologiczne które oferują nieograniczone zarządzanie. Dla deweloperów zaznajomionych z Ethereum, sieć Polygon nie będzie żadną nowością ponieważ wiedza na temat protokołu pokrywa się. Długoterminowo rozwiązania opierające się na blockchainach Polygon oferują naprawdę różnorodne możliwości co w przyszłości może rodzic coraz większe zainteresowanie pośród firm chcących korzystać z nowoczesnych rozwiązań. 

Natywny token Polygon czyli MATIC 

Natywnym tokenem sieci Polygon jest MATIC, który opiera się na profilu Proof of Stake. Oznacza to, iż posiadane tokeny możemy stake’ować, wspierając działanie systemu, za co otrzymamy stosowne do zablokowanych tokenów nagrody. Szacunkowane APY jest naprawdę atrakcyjne ponieważ oscyluje w okolicach 20%. Na dzień 03-04-2022 według CoinGecko kurs za 1 token MATIC oscyluje w okolicach 1,50 USD. W obiegu znajduje się 6 872 890 164 waluty a maksymalną podażą jest 10 000 000 000 sztuk. Maksimum histyroczyne token ten osiągnął w dniu 27-12-2021 kiedy to cena wynosiła 2,92 dolarów amerykańskich. W przeciągu ostatniego roku osiągnął on zyski o ponad 570% co jest niesamowitym wynikiem oraz jest 18 walutą cyfrową pod względem kapitalizacji rynkowej.  

Przyszłość sieci Polygon 

Sieć Polygon jest nieustannie ulepszana oraz udoskonalana co z pewnością może przyciągać coraz więcej nowych deweloperów do korzystania z niej. Zwiększone zainteresowanie może skutkować wzrostem ceny tokena MATIC co z pewnością zadowoliłoby entuzjastów kryptowalut inwestujących w to aktywo. 

Źródła: kriptomat.io, coingecko.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.