Spór pomiędzy Ripple a SEC nie osłabia atrakcyjności XRP 

2023-10-23 / Tagi:

Spór pomiędzy Ripple a SEC nie osłabia atrakcyjności XRP 

W ostatnim czasie cena XRP wzrosła do 0,53 dolara, co stanowi najwyższy poziom w ciągu ostatnich 10 dni. Co ciekawe, wzrost cen tej piątej co do wielkości kryptowaluty jest ściśle powiązany ze znacznym wzrostem akumulacji wśród doświadczonych inwestorów. 

Wzrost ceny XRP 

W ostatnim czasie cena Ripple (XRP) wzrosła do 0,53 dolara, co stanowi najwyższy poziom w ciągu ostatnich 10 dni. Co więcej, ta piąta co do wielkości kryptowaluta utrzymała stosunkowo stabilny zakres cenowy między 0,48 a 0,52 dolara. Najnowsze dane sugerują, że kohorta adresów, nazywanych „poziomami inteligentnego pieniądza”, gromadzi się od początku października. Wiele, zatem przemawia za tym, że XRP znajduje się na obiecującej ścieżce w kierunku trwałych imponujących wyników. Można to przypisać pewnym zmianom, które miały miejsce „za kulisami”. 

Akumulacja wśród doświadczonych inwestorów 

Według danych platformy analitycznej Santiment wzrost cen jest ściśle powiązany ze znacznym wzrostem akumulacji wśród adresów posiadających od 10 000 do 10 milionów XRP. Firma zwróciła uwagę na szybką akumulację XRP przez inwestorów sklasyfikowanych jako „inteligentne pieniądze”, którzy posiadają od 10 000 do 10 milionów tokenów. Warto dodać, że ta konkretna grupa posiadaczy kryptowalut posiada obecnie największą ilość XRP (od 27 lipca), która stanowi 29,5% całkowitej podaży. 

Rosnące zainteresowanie XRP 

Wzrosła także dominacja społeczna XRP osiągając drugi najwyższy poziom od ponad miesiąca. Podkreśla to rosnące zainteresowanie i zaangażowanie społeczności kryptowalut. Tendencja ta zbiegła się w czasie z oświadczeniem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), które miało na celu oddalenie wszystkich roszczeń wobec dyrektora generalnego Ripple Brada Garlinghouse’a i prezesa wykonawczego Chrisa Larsena. Pozew przeciwko nim został złożony jeszcze w 2020 roku, kiedy to organ nadzorczy stwierdził, że firma Ripple dystrybuowała XRP, jako niezarejestrowane papiery wartościowe, naruszając tym samym odpowiednie przepisy. 

Ostatnie oświadczenie to już trzecie zwycięstwo z rzędu firmy Ripple nad organem nadzoru finansowego. Decyzja SEC została podjęta kilka miesięcy po tym, jak Południowy Okręg Nowego Jorku orzekł, że oferowanie i handel XRP na giełdach kryptowalut nie stanowi oferowania i sprzedaży kontraktów inwestycyjnych, tak jak wcześniej twierdziła SEC. 

Jak widać, pomimo tego, że spór między Ripple a organem regulacyjnym nadal trwa, jasność prawa znacznie zwiększyła atrakcyjność XRP wśród inwestorów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.