Jak wysoko może wzrosnąć cena Ripple? 

2023-09-29 / Tagi:

Jak wysoko może wzrosnąć cena Ripple? 

XRP – natywny token Ripple – jest obecnie piątą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, a posiadaczy monet jest prawie 5 milionów. Nic więc dziwnego, że prognozy cen związane z danym aktywem są bardzo intrygującym tematem. 

Prognozy dla ceny XRP 

XRP natywny token Ripple jest obecnie piątą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Z uwago na to, że posiadaczy tej kryptowaluty jest już prawie 5 milionów prognozy dotyczące ceny aktywa są bardzo intrygującym tematem. I chociaż niektórzy analitycy przedstawili dość realistyczne prognozy, inni dość zaskakująco założyli, że XRP może osiągnąć nawet 500 dolarów.  

Jedną z osób, która dokonała stosunkowo szokującej prognozy dla ceny XRP, handlarz kryptowalutami i analityk Oaksacorn. Opublikował on grafikę, według której natywny token Ripple może wzrosnąć do 43 dolarów, a Bitcoin (BTC) może gwałtownie wzrosnąć do 250 tys. dolarów, a nawet 1,25 miliona dolarów. 

Analiza ta została oparta na stwierdzeniu podobieństw pomiędzy obecną kondycją rynku kryptowalut a cyklem 2015-2017. 

– BTC naśladuje cykl 2015 – prawdopodobnie biorąc pod uwagę dotychczasową strukturę. To stawia BTC na poziomie 215 tys. we wrześniu 2024 r. i może przynieść cenę XRP na poziomie 43 dolarów – możemy przeczytać. 

Szokujące spekulacje 

O ile powyższa prognoza brzmi dość niedorzecznie, o tyle następną, o której będziemy wspominać, można określić jako po prostu niemożliwą. Pochodzi od analityka biznesowego Shannon Thorp, która uważa, że XRP może w ciągu najbliższych czterech lat eksplodować do 500 dolarów. 

Warto zauważyć, że aby tak się stało, kapitalizacja rynkowa tego aktywa powinna wzrosnąć do około 260 bilionów dolarów. Dla porównania, cała kapitalizacja rynkowa sektora kryptowalut wyniosła 3 biliony dolarów w 2021 roku, kiedy BTC osiągnęła najwyższy w historii poziom prawie 70 000 dolarów. 

Czy czeka nas wzrost cen XRP? 

Firma stojąca za XRP – Ripple – w ostatnim czasie regularnie znajduje się w centrum uwagi i jest przedmiotem różnych plotek. 29 września firma zorganizowała w Nowym Jorku wielką imprezę, aby uczcić częściowe zwycięstwo nad amerykańskim organem nadzoru papierów wartościowych. Niektórzy użytkownicy X (Twittera) skorzystali z okazji i przedstawili liczne teorie na temat tego, co może się wydarzyć podczas wydarzenia. Według najpopularniejszych spekulacji, Ripple może wówczas ujawnić plany złożenia pierwszej oferty publicznej (IPO) lub porozumienie z SEC

Można bezpiecznie założyć, że potencjalny ruch IPO może wywołać wzrost cen XRP. Analitykiem podzielającym tę opinię jest badacz blockchaina posługujący się pseudonimem – Collin Brown. Zasugerował on, że token może wzrosnąć do 10 dolarów wkrótce po tym „wielkim dniu”. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.