XRP ponownie napędza wzrost cen XLM 

2023-08-04 / Tagi:

XRP ponownie napędza wzrost cen XLM 

Stellar (XLM) pławi się w blasku częściowego zwycięstwa Ripple nad amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), rosnąc o około 60% od orzeczenia sądu z 13 lipca. Tym samym kryptowaluta ta dogania wzrost cen XRP. 

Efekt Ripple? 

Cena XLM wzrosła o ponad 60% od 13 lipca, kiedy to sędzia federalny orzekł, że sprzedaż XRP na giełdach publicznych nie łamie amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych. Pomimo to token ten spadł o około 20% w stosunku do lokalnego szczytu wynoszącego 0,195 USD i 23 lipca jego wartość oscylowała wokół poziomu 0,154 USD. 

Można zauważyć, że okres wzrostu ceny XLM pojawił się wraz z rosnącą pozytywną korelacją tokena z XRP na interwale dziennym. Na dzień 23 lipca współczynnik korelacji między tymi dwoma aktywami wynosił 0,95. Sugeruje to, że poruszają się one w niemal idealnym tandemie. 

XLM ściśle powiązany z XRP 

Warto podkreślić, że trendy cenowe na rynkach XLM i XRP zazwyczaj nawzajem się odzwierciedlają. Dlaczego? Stellar to oderwany projekt płatności typu blockchain, założony przez współzałożyciela Ripple, Jeda McCaleba. I jak pokazują dane, od momentu zwycięstwa Ripple cena XRP również wzrosła o około 60%. 

Jednak prognozy zakładają około 40% spadek ceny XRP do września. A to prawdopodobnie postawi XLM w podobnej niedźwiedziej presji. 

Perspektywa spadku cen 

Z technicznego punktu widzenia ostatni wzrost cen XLM spowodował, że tygodniowy wskaźnik względnej siły rynku (RSI) osiągnął najwyższe poziomy wykupienia od kwietnia 2021 r. Na dzień 23 lipca tygodniowy wskaźnik RSI XLM wynosił około 72,5. Dodatkowo, token handluje w pobliżu silnego poziomu oporu, na który składa się jego 200-tygodniowa wykładnicza średnia krocząca i pozioma linia w pobliżu 0,164 USD. Wskaźniki te zwiększają perspektywy XLM na ostrą korektę cen w nadchodzących tygodniach. W tym niedźwiedzim scenariuszu cena XLM może spaść do 50-tygodniowej EMA w pobliżu 0,111 USD do września. Oznacza to spadek o 30% w stosunku do obecnych poziomów cen. Co więcej, poziom ten pokrywa się również ze wsparciem XLM podczas sesji maj-listopad 2022 r. 

I odwrotnie, decydujące zamknięcie powyżej poziomu oporu mogłoby doprowadzić do wzrostu XLM/USD w kierunku 0,22 USD – a to oznacza wzrost o 45% w stosunku do obecnych poziomów cen. Parametry te służyły jako wsparcie i opór w okresie czerwiec 2021-kwiecień 2022. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.