2022-08-03 / Tagi:
Mimo tego, że ceny Bitcoina znacznie wzrosły w ciągu ostatniego tygodnia, wskaźniki sugerują, że do utrzymania dalszych wzrostów cen potrzebne będzie większe zapotrzebowanie na sieć.
Firma analizująca blockchain, Glassnode opublikowała najnowszy raport „The Week On Chain”. Zawiera on ocenę przeciętnego wzrostu rynku w ostatnim tygodniu.
W publikacji analitycy wskazali między innymi na boczny wzrost popytu transakcyjnego, aktywne adresy Bitcoin pozostające w „dobrze zdefiniowanym kanale spadkowym” i niższe opłaty sieciowe, jako powody mające złagodzić podekscytowanie inwestorów 15-procentowym wzrostem ceny BTC w ciągu ostatniego tygodnia. Warto zaznaczyć, że w chwili pisania tego tekstu BTC spadł o 2%.
Raport podkreśla też charakterystyczne cechy bessy, która obejmuje spadek aktywności w sieci i rotację od inwestorów spekulacyjnych do posiadaczy długoterminowych. Co sugeruje, że sieć Bitcoin nadal wykazuje każdą z tych cech. Analitycy Glassnode dodali, że spadek aktywności sieci może być interpretowany jako brak nowego popytu na sieć ze strony spekulacyjnych traderów w stosunku do posiadaczy długoterminowych (LTH) i inwestorów.
W przeciwieństwie do zeszłego tygodnia, kiedy pojawił się znaczny popyt na poziomie 20 000 USD dla BTC, nie można zaobserwować dodatkowego zapotrzebowania koniecznego do utrzymania dalszych wzrostów cen. Glassnode odnosi się do stałego spadku aktywnych adresów, jako „profilu niskiego popytu na rynku bessy”. Obowiązuje on zasadniczo od grudnia ubiegłego roku.
Analiza wykazała podobieństwa między obecnym wzorcem popytu sieciowego a wzorcem ustalonym w okresie 2018-2019. Podobnie jak w poprzednim cyklu, popyt sieciowy zakończył się po rekordowo wysokim cenie BTC w kwietniu 2021 roku. Jednak od listopada zeszłego roku popyt wykazuje tendencję spadkową, z dużym wzrostem podczas masowych wyprzedaży w maju.
Glassnode dodał, że niski popyt ze strony kogokolwiek innego niż oddanych entuzjastów Bitcoina wymusza opłaty sieciowe na „terytorium rynku niedźwiedzi”. W ciągu ostatniego tygodnia dzienne opłaty wyniosły zaledwie 13,4 BTC. Dla kontrastu, gdy ceny osiągnęły ATH w kwietniu ubiegłego roku, dzienne opłaty sieciowe przekroczyły 200 BTC. Zakładając, że stawki opłat wzrosną w jakimkolwiek stopniu, Glassnode sugeruje, że może to oznaczać wzrost popytu, pomagając utrzymać dalszą „konstruktywną zmianę strukturalną” w aktywności sieci Bitcoin.
– Chociaż nie zaobserwowaliśmy jeszcze znaczącego wzrostu opłat, obserwowanie tego wskaźnika prawdopodobnie będzie sygnałem ożywienia – możemy przeczytać w raporcie.
Źródło: cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.