Bitcoin spada do najniższego poziomu od 3 lat 

2022-06-28 / Tagi:

Bitcoin spada do najniższego poziomu od 3 lat 

Z uwagi na to, że tydzień temu Bitcoin stracił prawie połowę swojej wartości i osiągnął najniższy poziom od 18 miesięcy, sytuacja aktywów wydawała się w najlepszym razie ponura. Istnieją jednak pewne pozytywne sygnały, ponieważ inwestorzy stale wycofują swoje pakiety BTC z giełd. 

Negatywna passa Bitcoina 

W ciągu ostatnich kilkunastu tygodni wiele wydarzyło się na rynku kryptowalut, począwszy od końca marca, kiedy BTC zbliżył się do 50 000 USD. Po owej porażce, aktywo rozpoczęło coś, co później stało się najdłuższą negatywną passą pod względem kolejnych tygodniowych notowań. Wszystko to zakończyło się spadkiem w ostatnią niedzielę do 18-miesięcznego minimum wynoszącego 17 500 USD. W związku z tymi wydarzeniami inwestorzy i górnicy sprzedali część swoich pozycji w Bitcoinach – wielu zrobiło to ze stratą. 

Ten ogromny kryzys został spotęgowany dodatkowo przez niekorzystne wydarzenia związane z upadkiem Terra i czerwcowymi kłopotami platformy Celsius. A i teraz inni pożyczkodawcy oraz platformy kryptograficzne borykają się z problemami związanymi z płynnością finansową. 

Bitcoin na giełdach odnotowuje 3-letnie minima 

Jednak wiele przemawia za tym, że możemy obecnie zaobserwować pewną poprawę, ponieważ BTC odzyskał około 4000 USD (w chwili pisania tego tekstu). Co więcej, dane Glassnode pokazują, że inwestorzy przestali przenosić Bitcoiny na giełdy. W rzeczywistości liczba aktywów znajdujących się na platformach transakcyjnych znacznie zmniejszyła się i obecnie spadła do najniższego od trzech lat poziomu poniżej 2,4 miliona BTC. 

Jednocześnie firma analityczna poinformowała, że inwestorzy detaliczni, którzy wykazywali rosnące zainteresowanie w ostatnich tygodniach, rzeczywiście powrócili na scenę. Liczba niezerowych portfeli osiągnęła najwyższy w historii poziom ponad 42 milionów, podobnie jak adresy zawierające co najmniej jeden cały BTC. 

Rynek niedźwiedzi w normalnym zakresie 

Dochodząc do wniosku, że obecna bessa rozpoczęła się po notowaniu ATH w listopadzie (69 000 USD), Glassnode zauważył w swoim najnowszym komunikacie, że ten zachowywał się dobrze w „historycznych normach i wielkości” w porównaniu z poprzednimi. Firma analityczna stwierdziła, że typowy czas trwania bessy wynosi od 260 do 410 dni. Jeśli przyjmiemy, że obecny trend spadkowy rozpoczął się w listopadzie, BTC powinno zbliżyć się do pierwszego okresu. Dodatkowo, poprzednie bessy odnotowały spadek ceny aktywów o 75% do nawet 84% od ATH. Teraz odsetek ten wzrósł do prawie 75%, gdy Bitcoin spadł do 17 500 USD. Zatem może to sygnalizować, że koniec tego co obserwujemy w ostatnich tygodniach na ryku kryptowalut jest już bliski. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.