Lipiec był dla Bitcoina najlepszym miesiącem w 2022 roku 

2022-08-02 / Tagi:

Lipiec był dla Bitcoina najlepszym miesiącem w 2022 roku 

Mimo ogromnych spadków na rynku kryptowalut, Bitcoin zakończył lipiec na poziomie powyżej 23 000 USD. Co oznacza, że od października ubiegłego roku był to najlepszy miesiąc w historii tej popularnej kryptowaluty. 

Niestabilny Bitcoin 

Pierwsze półrocze tego roku trudny okres dla wielu inwestorów – galopująca inflacja oraz inwazja Rosji na Ukrainę to tylko niektóre aspekty, które miały wpływ na globalne gospodarki. Gdy Stany Zjednoczone i wiele innych krajów próbowało walczyć z inflacją poprzez podnoszenie stóp procentowych, rynki finansowe mocno odczuły jej kolejne skutki. 

Uznawane za bardziej ryzykowne aktywa, takie jak Bitcoin oraz altcoiny bardzo ucierpiały w tym okresie. Drugi kwartał był najgorszym kwartałem handlowym BTC od ponad dekady – Bitcoin zakończył czerwiec ze spadkiem o ponad 55%. Miesiąc ten stanowił także najbardziej niestabilny czas dla tego aktywa od ponad dziesięciu lat. W jego trakcie BTC obniżył się z 30 000 USD do wieloletniego minimum wynoszącego 17 500 USD. I chociaż pod koniec odzyskał część strat, czerwiec zamknął z 37% spadkiem. 

Bitcoin odbija się od dna 

Wobec powyższych wahań, oczy inwestorów i analityków były skierowane na lipiec. Wszyscy liczyli na odwrócenie trendu. I się nie zawiedli. Był to dość niestabilny miesiąc, zwłaszcza gdy pojawiły się rekordowe dane o CPI w USA, Rezerwa Federalna ponownie podniosła stopy procentowe, a prezydent Biden nie chciał publicznie przyznać, że kraj wszedł w recesję. 

Jednak w przeciwieństwie do poprzednich miesięcy, Bitcoin tym razem zareagował bardziej pozytywnymi wynikami cenowymi. Zaczął zyskiwać na wartości i wzrósł do 6-tygodniowego maksimum powyżej 24 500 USD. Pomimo niewielkiego spadku zakończył miesiąc na poziomie 23 300 USD. Jest to o 16,8% więcej niż cena zamknięcia z czerwca. W związku z tym lipiec stał się najlepszym miesiącem dla BTC od października ubiegłego roku. 

Co dalej z Bitcoinem? 

Firma analityczna Coinglass wskazuje, że sierpień jest zazwyczaj miesiącem niedźwiedzi. Jednak w historii tego miesiąca pojawia się kilka, godnych uwagi wyjątków – w sierpniu 2013 r. BTC poszybował o 30%, podczas gdy w 2017 r. wzrósł o 65%. 

Jednak wrzesień jest jeszcze bardziej niedźwiedzim miesiącem. Historycznie tylko dwa razy z dziewięciu przeanalizowanych przez Coinglass przypadków wrzesień kończył się na zielono. 

Jednak październik i listopad znajdują się na przeciwległym końcu, bowiem miesiące te należą historycznie do byków. Dlatego zarówno zwolennicy kryptowalut, jak i analitycy przewidują, że koniec tego roku może przynieść znaczące zwyżki cen na rynku kryptowalut. Spodziewają się, że BTC być może w końcu odwróci swój trwający od miesięcy trend spadkowy. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.