Solana udostępniła długo oczekiwaną aktualizację

2024-04-16 / Tagi:

Solana udostępniła długo oczekiwaną aktualizację

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Solana była dobrym tematem do dyskusji. Sieć stała się bazą dla setek, jeśli nie tysięcy monet memowych, a wielu reklamuje ją jako lepszą alternatywę dla Ethereum. Powody są proste – Solana jest szybsza i tańsza. 

Awarie i przeciążenia sieci Solana 

W ostatnim czasie Solana stała się bardzo popularnym projektem. Wynika to z tego, że sieć przez wielu użytkowników uważana jest za szybszą i tańszą, a tym samym lepszą alternatywę dla Ethereum. Transakcja na Ethereum może kosztować ponad 100 dolarów w okresie szczytowego wykorzystania sieci, a ta sama zamiana na Solanie zwykle kosztuje mniej niż cent. Jednak pomimo tego, że zwolennicy Solany promują krótszy czas transakcji, zwiększoną przepustowość i niższe koszty, to wskazują, że jest ona bardziej scentralizowana i mniej bezpieczna niż Ethereum. 

Solana była kilkakrotnie zamykana. Na przykład na początku lutego sieć została wyłączona, dopiero po wielu godzinach inżynierom udało się ją przywrócić. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele osób skarżyło się również, że ze względu na chwilowe przeciążenie sieci doprowadzenie transakcji do skutku jest praktycznie niemożliwe. 

Teraz programiści przekazali, że wdrożono aktualizację Mainnet, która została zaprojektowana specjalnie w celu rozwiązania tych problemów. 

Aktualizacja Solana Mainnet 

Aktualizacja Mainnet v1.17.31 została wdrożona, aby w szczególności przeciwdziałać przeciążeniom sieci. Wśród dziennika zmian znajdują się między innymi takie punkty jak filtr przekierowań BankingStage czy zwiększenie minimalnych strumieni na 100 ms dla postawionego węzła. 

Anza – programista Solana – poprosił także weryfikatorów o aktualizację do najnowszej łatki tylko wtedy, gdy udział zaległych płatności wynosi mniej niż 5%. 

Cena Solany odbija się od ostatnich minimów 

Warto przypomnieć, że w weekend na rynku kryptowalut mogliśmy zaobserwować załamanie cenowe. Wartość Solany spadła wówczas poniżej 130 dolarów. Od tego czasu jej cena odbiła i obecnie wynosi około 154 dolarów, co oznacza wzrost o 7,5% tylko w ciągu ostatnich 24 godzin. 

Szerszy rynek również odzyskuje siły. Wartość Bitcoina przekroczyła 66 000 dolarów, a cena Ethereum przekroczyła 3,2 tys. dolarów. Ciekawe jednak, czy ten trend wzrostowy się utrzyma, czy będzie to tak zwane „odbicie martwego kota”. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.