Saga – poznaj telefon Solana

2022-08-03 / Tagi: gadżety

Saga – poznaj telefon Solana

Po wielu tygodniach wielu złych znaków wiszących nad kryptowalutą Solana, CEO tej właśnie fundacji – Anatoly Yakovenko – zaprezentował światu projekt nad którym Solana Labs pracowała od dłuższego czasu. Mowa tutaj o telefonie Saga, ściśle powiązanym ze światem kryptowalut a konkretnie z kryptowalutą Solana.

Telefon Saga – nowinka technologiczna w świecie kryptowalut

Z pewnością wiele osób posiada na swoich urządzeniach mobilnych portfele czy giełdy kryptowalut. Telefon Solany ma być jednak zdecydowanym krokiem naprzód dając użytkownikom codzienny oraz łatwy dostęp do zdecentralizowanych aplikacji (dApps). W tym celu Solana Labs zaprojektowało nowy sklep Solana dApp Store. W nim będziemy mieli dostęp do niezliczonych ilości aplikacji i najpewniej będzie on przypominał sklepy, które znamy z aktualnych telefonów, takie jak Sklep Play czy App Store. Na telefonie mamy także otrzymać dostęp do web3, w prostym sposobie użytku poprzez łatwą komunikację pomiędzy siecią a prywatnymi kluczami przechowywanymi na telefonie. W tym celu powstało narzędzie pod nazwą Seed Vault. Ma ono zapewniać bezpieczne środowisko dla prywatnych kluczy, przechowując je w sposób odseparowany i niedostępny do widoku aplikacji jednak ma umożliwiać komunikację w celu potwierdzania transakcji. Otrzymamy także od deweloperów aplikację Solana Pay, w której bardzo łatwo będziemy mogli zapłacić za zakupy w kryptowalucie Solana.

Wyjście naprzeciw użytkownikom

Solana chcąc zachęcić użytkowników do swojego urządzenia oparła go na systemie Android, który jest intuicyjny i jest zdecydowanie najpopularniejszym systemem operacyjnym. Ma to na celu zachęcenie dużej ilości użytkowników systemu i kryptowalut do zakupu właśnie tego telefonu. Jako że Solana jest jedną z najpopularniejszych sieci NFT nie mogło zabraknąć także umożliwienia użytkownikowi łatwego i szybkiego mint’owania NFT. Urządzenie będzie również posiadało klasyczny sklep z aplikacjami dedykowany do Androida, czyli Sklep Play a więc będziemy mogli posiadać na tym telefonie także klasyczne aplikacje obok tych zdecentralizowanych.

Parametry telefonu Solana Saga

Jak możemy przeczytać w poprzednim akapicie telefon będzie oparty na systemie operacyjnym Android. Telefon posiada wyświetlacz 6,67” OLED Display. Ma on również 512 GB pamięci wbudowanej oraz 12 GB pamięci RAM. Procesor Snapdragon 8+ Gen 1 Mobile Platform ma zapewnić najlepszą oraz najszybszą pracę oraz niezawodne połączenie 5G. Posiadać on będzie także zintegrowany element bezpieczeństwa (Integrated Secure Element). Jest to specyfikacja pozwalająca konkurować z wieloma flagowymi modelami twórców smartfonów. 

Duża zachęta dla deweloperów

Solana pokłada duże nadzieje w deweloperach aplikacji zdecentralizowanych. To one bowiem mogą być ogromną zachętą do zakupu ich telefonu. Mogą one także zapewniać wiele możliwości dla miłośników kryptowalut. Do tego jednak potrzeba wielu deweloperów, którzy byliby w stanie tworzyć aplikacje na wysokim poziomie. W celu zachęcenia ich do tworzenia właśnie na sieci Solana SDK utworzyli oni fundusz w wysokości 10 milionów dolarów w postaci grantu. Osoby zainteresowane dotacją i tworzeniem aplikacji mają okazję złożyć wniosek poprzez oficjalną stronę Solana Mobile. Przycisk znajdziecie w prawym górnym rogu strony. 

Gdzie zamówić telefon Solana Saga?

Preorder telefonu jest już dostępny. Finalna cena telefonu wynosi 1000 dolarów. W celu wzięcia udziału w preorderze musimy zapisać się do listy oczekujących. W tym celu będziemy musieli podać dane do zakupu, połączyć swój portfel oraz wpłacić depozyt w wysokości 100 USDC. Gdy płatność zostanie dokonana zostaniemy wpisani do listy preorderowej. Warto wspomnieć, że depozyt jest w stu procentach możliwy do wycofania. Cena depozytu zostanie również odjęta od ceny telefonu, a więc w momencie finalnego zakupu telefonu będziemy musieli dopłacić jeszcze 900 dolarów. Przewidywana dostawa jest na początku 2023 roku. W przypadku zakupu preorderowego jest również możliwość otrzymania przepustki Saga Pass, której przywileje zostaną przedstawione bliżej daty dostaw telefonów, oraz unikatowych NFT. Przed dokonaniem zakupu, zalecamy jednak sprawdzenie dostępności dostawy do kraju naszego zamieszkania. Niestety na ten moment nie ma możliwości zamówienia telefonu do Polski.

Podsumowanie

Wokół Solany od kilku tygodni przewijało się sporo negatywnych sygnałów jakoby miało powtórzyć los kryptowaluty LUNA (o upadku kryptowaluty LUNA przeczytasz tutaj). Z dużym niepokojem obserwowaliśmy brak dużych ruchów w celu zaprzeczenia tej tezie. Teraz jednak możemy przyjąć, że było to spowodowane chęcią przedstawienia swojego nowego telefonu, który ma obsługiwać aplikacje zdecentralizowane. Wydarzenie to z pewnością może przekonywać użytkowników o długoterminowych oraz poważnych planach przewidzianych dla sieci Solana. Wielomilionowy fundusz dotacyjny dla deweloperów oraz ogromny projekt wprowadzenia telefonu w świat kryptowalut tylko może nas utwierdzać w tych przekonaniach. Z pewnością będziemy obserwować rozwój tego projektu. I czekamy z niecierpliwością na możliwość zamówienia tej nowinki technologicznej do Polski.

Źródła: solana.com, solanamobile.com,

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.