Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Czy Terra Luna to scam?

2022-05-11 / Tagi:

Czy Terra Luna to scam?

W dniach 09-05-2022 oraz 10-05-2022 mogliśmy zaobserwować ponadprzeciętny spadek ceny jednej z największych kryptowalut na rynku czyli Terra Luny. Cena w pewnym momencie spadła o ponad 60%! Po tym wydarzeniu w sieci pojawia się coraz więcej komentarzy jakoby ta kryptowaluta miałaby być oszustwem.

Czy rzucane oskarżenia są prawdą?

Oczywiście w takim przypadku wielu z nas chciałoby się dowiedzieć czy te wszystkie pogłoski o oszustwie są prawdą. Z wszelkich źródeł w Internecie możemy wywnioskować, iż te komentarze najprawdopodobniej pisane są przez osoby, które przez ten ruch straciły dużo pieniędzy. W takim wypadku posiadaczy Luny nie powinni być zmartwieni bezpieczeństwem swoich aktywów, ponieważ fundacja odpowiadająca za tą kryptowalutę już robi wszystko, aby ich aktywa wróciły do stanu w którym powinny się znajdować.

fot. https://coinmarketcap.com/pl/currencies/terra-luna/

Co spowodowało tak duży spadek?

Tak drastyczny spadek był spowodowany zdestabilizowaniem stablecoina UST czyli cyfrowej waluty, która ma znajdować się w stosunku 1:1 do dolara. Cena UST w pewnym momencie wynosiła 0,66 USD, czyli zachwianie ceny było dość duże co odbiło się momentalnie na zachowaniu giełdy Binance. Ogłosiła ona zawieszenie wypłat kryptowalut LUNA oraz UST do momentu ustabilizowania tego stablecoina. Odbiło się to momentalnie na cenie kryptowaluty LUNA.

fot. https://www.coinbase.com/pl/price/terrausd

Czy uda się naprawić błąd?

Błąd, który zapewne pojawił się w algorytmie utrzymującym cenę UST w stosunku 1:1 do amerykańskiego dolara kosztował wiele osoby posiadające cyfrową walutę fundacji Terra Luna. Praca algorytmu powoli wraca do normy jednak dalej UST nie jest wyceniany jak USD. Do Kwon niedawno zakupił dużą ilość Bitcoina, którego teraz planuje sprzedać w celu wykupu UST oraz jego ustabilizowania. Taki ruch jak sprzedaż ponad 45 000 BTC mógłby spowodować spore zmiany w całym rynku oraz spadek Bitcoina do poziomu poniżej 30 000$. Środki z portfela fundacji Terra Luna zostały już wypłacone jednak jej CEO poinformował, że żadna sprzedaż nie została jeszcze wykonana. Sytuacja, w której jednak portfel tak dużej fundacji jest pusty oraz środki są gotowe do spieniężenia, zdecydowanie nie wygląda optymistycznie, szczególnie w momencie gdy rynek znajduje się w dość dużym dołku.

Źródło: bithub.pl

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.