Rynki kryptowalut straciły 50 miliardów dolarów – Bitcoin znów na minusie 

2022-08-19 / Tagi:

Rynki kryptowalut straciły 50 miliardów dolarów – Bitcoin znów na minusie 

Po kilku dniach względnej stabilizacji Bitcoin spadł do tygodniowego minimum wynoszącego nieco ponad 23 000 USD. Większość altcoinów również zaliczyła spadki. Do najbardziej znanych przegranych z czwartku należą Solana, Shiba Inu i Avalanche. 

Bitcoin – nowe tygodniowe minimum 

Po zeszłotygodniowym spadku do 22 000 dolarów, Bitcoin przeszedł do ofensywy i wzrósł o kilka tysięcy dolarów. Jego odbicie zakończyło się w weekend wzrostem do ponad 25 200 USD – co stało się najwyższą ceną aktywów od ponad dwóch miesięcy. 

Niestety nie udało mu się kontynuować tej wspinaczki, ani nawet pozostać na tym poziomie – w kolejnych godzinach BTC spadło o ponad 1000 USD do wartości około 24 000 USD. Co ciekawe, przez chwilę mogliśmy obserwować pewną stabilizację Bitcoina, a nawet jego kolejne wzrosty. Jednak niedźwiedzie odzyskały kontrolę nad rynkiem i ponownie popchnęły BTC w dół. Mogliśmy wówczas zauważyć kolejny spadek o 1000 USD – Bitcoin odnotował tygodniowe minimum w wysokości 23 200 USD. W chwili pisania tego tekstu jego wartość wynosi około 23 380 USD, a jego kapitalizacja rynkowa spadła do 450 miliardów dolarów. 

Popularne altcoiny na minusie 

W ten weekend mogliśmy zauważyć wzrosty także w przypadku altcoinów, jednak w czwartek były już na minusie. 

Ethereum osiągnęło swoje największe od wielu miesięcy maksimum na poziomie ponad 2050 USD. Tam ETH został zatrzymany i od tego czasu stracił 200 dolarów. W rezultacie kryptowaluta ta po kolejnym niewielkim dziennym spadku była warta 1850 USD. Warto zauważyć, że momencie przygotowywania tego tekstu jego wartość nieznacznie wzrosła i wynosiła około 1874 USD. 

Podobne spadki cen zanotowały Binance Coin, Ripple, Cardano, Dogecoin, Polkadot i MATIC. 

Największe spadki na rynku krypto 

Jednak większe straty są widoczne w kryptowalutach o większej kapitalizacji. Solana, Shiba Inu i Avalanche spadły nawet o 6% w ciągu dnia. 

Przy większości altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji, kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia. Wskaźnik spadł do nieco ponad 1,1 biliona dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.