Bitcoin stabilizuje się, a wartość Dogecoina wzrasta

2022-08-17 / Tagi:

Bitcoin stabilizuje się, a wartość Dogecoina wzrasta

Dogecoin i Monero są jednymi z nielicznych kryptowalut, których ceny w ostatnich dniach wzrosły. Co ciekawe po ostatnich lokalnych szczytach i zwiększonej zmienności, Bitcoin ustabilizował się i jego wartość wynosi około 24 000 USD. Czy to już stały trend? 

Bitcoin – cena stabilizuje się na 24 000 USD 

Ostatnie kilka dni były dość niestabilne dla Bitcoina. Nawet weekend, który zwykle uspokaja aktywa, przyniósł kilka wahań cen tej podstawowej kryptowaluty. 

Jeszcze nie tak dawno BTC po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy wzrósł do 25 000 USD. Początkowo nie udało się przebić tej wartości, ale byki pchnęły nieco wyżej cenę BTC. Doprowadziło to do skoku wartości do 25 200 USD – najwyższej ceny Bitcoina od połowy czerwca. Jednak w następnych godzinach mogliśmy zauważyć, że Bitcoin zaczął się mocno cofać. W ciągu zaledwie kilku minut BTC stracił ponad 1000 USD i spadł poniżej 24 000 USD. 

Od tego czasu aktywa te obracały się głównie wokół tego poziomu. Jej kapitalizacja rynkowa obroniła poziom 450 miliardów dolarów, a jej dominacja nad alternatywami pozostała nieco ponad 40%. 

Dogecoin i Ethereum w górę 

Co ciekawe, alternatywne kryptowaluty w weekend i w poniedziałek także dopadły podobne wahania cen (w chwili pisania tego tekstu ich wartość ustabilizowała się). 

Zaskakiwać może, że Dogecoin wzrósł o 8% w ciągu dnia. W rezultacie pierwszy w historii memecoin wzrósł powyżej 0,08 USD. 

Z kolei, być może napędzane przez szum wokół nadchodzącego Merge, Ethereum poszybowało w górę do 74-dniowego maksimum powyżej 2050 USD. Jednak od tego czasu drugie co do wielkości krypto spadło o prawie 200 USD, i w tej chwili jest sprzedawane poniżej 1900 USD. 

Wahania na rynku kryptowalut 

Jak wyglądają inne kryptowaluty? BNB, Ripple, Cardano, Polkadot, Avalanche i Shiba Inu w skali dziennej odnotowały nieznaczny wzrost. Hard fork Monero przyczynił się do tego, że aktywo to najwięcej zyskało na altach z niższych i średnich kapitalizacji. Z kolei XMR dodał 5% wartości. 

Niestety w momencie przygotowania tego artykułu większość cen kryptowalut świeci się na czerwono. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.