Rynek kryptowalut znajduje się w stagnacji 

2022-10-17 / Tagi:

Rynek kryptowalut znajduje się w stagnacji 

Początek tygodnia na rynku kryptowalut zaczyna się od niewielkich lub zerowych ruchów większości aktywów – Bitcoin utknął na poziomie około 19 000 USD. Z kolei altcoiny notują lekkie wzrosty, wyjątkiem jest tu jedynie XRP. 

Bitcoin wraca do poziomu 19 000 USD 

Pod koniec zeszłego tygodnia BTC doświadczył dużej zmienności, wtedy to pojawiły się dane o CPI w USA. Mimo tego, że były one w większości zgodne z oczekiwaniami rynku, Bitcoin skierował się prosto na południe i spadł do najniższego od trzech tygodni poziomu 18 200 USD. Zwykle tak bywa w przypadku informacji ogłaszanych przez Stany Zjednoczone. Jednak co ciekawe, tym razem wahania cen były kontynuowane w przeciwnym kierunku. W ciągu kilku godzin kryptowaluta wzrosła do prawie 20 000 USD. Oznacza to tygodniowe maksimum BTC. Niemniej ostatecznie nie udało mu się przekroczyć tego poziomu i w piątek powrócił do 19 000 USD. Doszło do tego wraz z piątkową krwawą łaźnią na Wall Street. 

Zmienność kryptowalut 

Ostatni weekend był w większości spokojny, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich tygodniach. W związku z tym BTC nadal wynosi około 19 000 USD. Kapitalizacja rynkowa jest bliska 370 miliardów dolarów, a jej dominacja nad altcoinami nadal wynosi 40%. 

Warto podkreślić, że pod koniec tygodnia alternatywne monety przeszły podobną zmienność jak Bitcoin, jednak w weekend mogliśmy zaobserwować nieco inne ruchy na rynku. Od wczoraj Ethereum zyskało mniej niż 2% i wynosi tylko trochę powyżej 1300 USD. A Binance Coin, Solana, MATIC, TRON i Avalanche również notują niewielkie zyski. 

Z kolei QNT po 9% dziennym wzroście jest najlepszym graczem spośród altów o średniej kapitalizacji. 

XRP spada dwucyfrowo 

Natomiast Cardano, Dogecoin, Polkadot i Shiba Inu odnotowują nieznaczne straty w swoich poziomach. Co więcej, od wczoraj Ripple spadł o 3,5%. A niedawny high-flyer stracił około 13% w ciągu ostatnich siedmiu dni. 

Ogólnie jednak kapitalizacja rynkowa kryptowalut pozostała niezmienna i nadal wynosi 925 miliardów dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.