Rynek kryptowalut ochładza się po niedawnym rajdzie 

2024-02-19 / Tagi:

Rynek kryptowalut ochładza się po niedawnym rajdzie 

W weekend, po wielu kolejnych dniach notowania imponujących zysków, Bitcoin uspokoił się na poziomie nieco poniżej 52 000 dolarów. Po ostatnich wzrostach cen również i altcoiny utknęły w martwym punkcie, przy czym Ethereum spadło poniżej 2800 dolarów, a Avalanche poniżej 40 dolarów. 

Imponujący rajd Bitcoina 

W ciągu ostatnich dziesięciu dni Bitcoin (BTC) notował imponujący wzrost. Wszystko zaczęło się 7 lutego, kiedy to kryptowaluta ta w końcu wybiła się z wąskiego zakresu cenowego, w którym znajdowała się przez tydzień – czyli na poziomie około 43 000 dolarów. Byki przejęły wówczas całkowitą kontrolę nad rynkiem i zainicjowały kilka kolejnych skoków cen, w wyniku których pod koniec tygodnia Bitcoin zapukał do drzwi 50 000 dolarów. Po krótkim odrzuceniu kryptowaluta ponownie przeszła do ofensywy i w poniedziałek 12 lutego odzyskała ten poziom. W kolejnych dniach dane CPI w USA spowodowały nieznaczne przesunięcie kursu na południe, ale było to krótkotrwałe. Wartość Bitcoina ponownie zaczęła rosnąć i w czwartek wzrosła do 52 900 dolarów. Poziom ten stanowił najwyższą cenę od końca 2021 roku. 

Bitcoin uspokaja się poniżej 52 000 dolarów 

Ostatecznie jednak nie udało się pokonać tej linii, a późniejsze odrzucenie w piątek znacznie przesunęło cenę Bitcoina na południe. Od tego czasu wartość tej kryptowaluty notowała powolne ruchy i w chwili przygotowywania tego artykułu spadła do około 50 000 dolarów. 

Dane z platformy CoinGecko pokazują, że kapitalizacja rynkowa Bitcoina nadal przekracza 1 bilion dolarów, a jego dominacja nad altami wzrosła z powrotem do 50%. 

Altcoiny notują niewielkie spadki 

Warto zauważyć, że większość altcoinów podążała w górę za Bitcoinem. Co więcej, niektóre z nich w sobotę 17 lutego osiągnęły nawet lepsze wyniki niż to największe cyfrowe aktywo. Jednak w momencie przygotowywania tego tekstu większość nieco się cofnęła. 

Temu niekorzystnemu dziennemu trendowi przewodzi Ethereum (ETH), które zanotowało niewielki spadek. Działania te zepchnęły to aktywo z powrotem do poziomu poniżej 2800 dolarów. Z kolei Solana (SOL) straciła poziom 110 dolarów, a Avalanche (AVAX) znajduje się obecnie poniżej 40 dolarów. 

Dalsze straty notują także takie projekty jak XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) i TON Coin (TON). Dla kontrastu, Tron (TRX) podskoczył o prawie 3% i utrzymuje się na poziomie około 0,13 dolara. Jest to jeden z niewielu altów o większej kapitalizacji, który obecnie odnotowuje znaczny wzrost. 

Co ciekawe, pomimo tego, że całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut straciła z dnia na dzień około 15 miliardów dolarów, to nadal przekracza 2 biliony dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.