Rozczarowujące zamknięcie tygodnia – Bitcoin poniżej 17 000 USD

2022-12-19 / Tagi:

Rozczarowujące zamknięcie tygodnia – Bitcoin poniżej 17 000 USD

Przez ostatnie 24 godziny rynek kryptowalut pozostawał w dużej niezmienny. Cena Bitcoina nadal nie jest w stanie odzyskać 17 000 USD. Co więcej, większość altcoinów również nie zanotowała żadnych znaczących zysków. 

Cena Bitcoina poniżej 17 000 USD 

Konsolidacja Bitcoina poniżej 17 000 USD wciąż trwa. W chwili pisania tego tekstu cena kryptowaluty wynosi około 16 769 USD i w ciągu ostatnich 24 godzin nie zanotowała żadnych istotnych zmian. Dane pokazują, że tygodniowa świeca zamknęła się poniżej 17 000 USD – było to rozczarowujące i wyraźnie pokazuje brak chętnych na zakup kryptowaluty. 

Warto zauważyć, że przedłużające się okresy niskiej zmienności są zazwyczaj prekursorem dużych ruchów. Dlatego tak ważne jest to, by zachować czujność, ponieważ rynek kryptowalut rzadko pozostaje spokojny na długo. Jednocześnie oczywiste jest, że uczestnicy rynku są niechętni do agresywnej akumulacji – być może jest to związane z oczekiwaniem na niższe ceny z powodu wydarzeń związanych z upadkiem giełdy FTX. Tym bardziej, że w ostatnich dniach holenderska giełda Bitvavo poinformowała, że DCG – gigant z rynku funduszy kapitału podwyższonego ryzyka, ma problemy z płynnością. 

Niska zmienność altcoinów 

Dominacja Bitcoina pozostała płaska. Jest to miara, której analitycy używają do oceny udziału tej kryptowaluty w stosunku do reszty rynku. Oznacza to, że altcoiny nie były w stanie wykorzystać niezdecydowania w cenie Bitcoina. 

Dane pokazują, że w ciągu ostatnich 24 godzin większość z nich odnotowała bardzo niewielkie zyski lub straty. Najlepszym graczem dnia okazał się Toncoin (TON). Pośród szalejącej krypto-zimy natywna kryptowaluta Open Network nadal przeczy oczekiwaniom i rośnie o 6% w ciągu dnia, a 35% wciągu tygodnia. 

Z kolei największe straty zanotował XCN, który w ciągu ostatnich 24 godzin spadł o 11%. 

Strach na rynku kryptowalut 

Warto również zauważyć, że w tej chwili Bitcoin Fear and Greed Index pokazuje, że dominującym nastrojem rynkowym jest „strach”. Jest to niewielka poprawa w porównaniu z analizami sprzed kilku tygodni, ale statystki wskazują, że rynek wciąż jest blisko dolnego końca spektrum. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.