Przychody z wydobycia Bitcoinów wzrosły o 140% 

2023-01-31 / Tagi:

Przychody z wydobycia Bitcoinów wzrosły o 140% 

W ciągu miesiąca dzienne przychody z wydobycia Bitcoinów wzrosły o 140 % – z 10 milionów dolarów notowanych 24 grudnia 2022 r. do 23,8 miliona dolarów zarejestrowanych 29 stycznia 2023 r. Jednak mimo widocznego wzrostu liczba ta daleka jest od rekordowego poziomu sprzed 2 lat. 

Przychody z wydobycia Bitcoinów wzrosły 

Od 24 grudnia 2022 roku do 29 stycznia 2023 roku dzienne przychody z wydobycia Bitcoinów wzrosły o 140 %. Dane pokazują też, że od początku miesiąca całkowity dzienny przychód z wydobycia tej kryptowaluty (nagrody blokowe plus opłaty transakcyjne) wzrósł o prawie 50%, osiągając prawie 24 milionów dolarów. Jednak pomimo znacznego wzrostu, liczba ta jest daleka od rekordowego poziomu zarejestrowanego w kwietniu 2021 roku, która wynosiła wówczas ponad 80 mln dolarów. 

Wydaje się, że styczniowy rajd Bitcoina zwiększył zyski społeczności górników. Dane z YCharts pokazują, że dzienne przychody z wydobycia BTC wzrosły z 16,1 miliona dolarów (1 stycznia) do 23,8 miliona dolarów zanotowanych 29 stycznia – jest to wzrost o 47%. 

Zmienność Bitcoina 

Warto przypomnieć, że podczas przedłużającej się krypto zimy dzienne przychody z wydobycia rzadko przekraczały 20 milionów dolarów. Co więcej, wkrótce po upadku giełdy FTX i krachu rynkowym, który nastąpił po tym wydarzeniu liczba ta spadła do zaledwie 13 milionów dolarów. Trend spadkowy utrzymywał się przez cały grudzień – wówczas Bitcoin walczył o poziom około 16 500 dolarów. Ostatecznie 24 grudnia dzienne przychody z wydobycia BTC spadły poniżej 10 milionów dolarów. 

Jak już wspominaliśmy wyżej, dzienne przychody z wydobycia Bitcoinów były najwyższe w połowie kwietnia 2021 roku. Wówczas BTC kosztował prawie 63 000 dolarów, a liczba ta wyniosła ponad 80 milionów dolarów. 

Problemy górników kryptowalut 

Trudność wydobycia Bitcoinów – miara określająca, jak trudno jest wydobyć blok BTC – wzrosła z 35,3 biliona ( z początku 2023 roku) do rekordowego poziomu 38,86 biliona (29 stycznia). Poprzedni rekord wynoszący 37,59 bilionów mogliśmy zaobserwować dwa tygodnie temu. 

Z kolei hashrate Bitcoina – całkowita ilość mocy obliczeniowej wykorzystywanej do kopania i przetwarzania transakcji w sieci – 25 stycznia osiągnął ATH na poziomie 327 TH/s. W kolejnych dniach nieco spadł i obecnie wynosi 311 TH/s. 

Niestety ubiegły rok był katastrofalny dla wielu górników kryptowalut, w tym dla niektórych wiodących firm. Core Scientific w grudniu złożył wniosek o ochronę przed upadłością. Z kolei Argo Blockchain zgodził się sprzedać (za 65 milionów dolarów) swój obiekt Helios firmie Galaxy Digital Mike’a Novogratza. Miało to zmniejszyć ogólne zadłużenie firmy. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.