Pomimo trudności i niskiej ceny hashrate Bitcoina nadal rośnie 

2022-10-17 / Tagi:

Pomimo trudności i niskiej ceny hashrate Bitcoina nadal rośnie 

Kilka dni temu, na wysokości bloku 758 138, moc obliczeniowa sieci BTC przekroczyła najwyższą w historii (ATH), osiągając 325,11 eksahash na sekundę (EH/s). Co więcej, interwały generowania bloków trwały mniej niż dziesięć minut na blok. Oznacza to, że kolejny znaczący wzrost trudności ma nastąpić 23 października. 

Hashrate Bitcoina 

Minęło kilka dni od ostatniego retargetu trudności Bitcoin, który odnotował największy wzrost w tym roku. Przypominamy, że 11 października hashrate Bitcoina osiągnął 325,11 EH/s na wysokości bloku 758 138. Stanowi to wzrost o 1,23% od czasu hashrate ATH zarejestrowanego 5 października na wysokości bloku 757 214. W chwili pisania tego tekstu, całkowity hashrate BTC jest nieco powyżej strefy 289 EH / s. 

Szybkość haszowania sprawiła, że czasy bloków są znacznie szybsze niż średnia dziesięciominutowa. Dane pokazują, że obecny czas generowania bloku BTC wynosi około 8,22 minuty, a jeśli szybki czas generowania bloku będzie się wciąż utrzymywał, kolejna wyraźna trudność wzrośnie. 

Pule wydobywcze Bitcoinów 

Szacunki wskazują, że 23 października trudność może wzrosnąć o 3,59% do 5,5%. W ciągu ostatnich trzech dni wydobyto 470 bloków, a kopalnia Foundry USA przechwyciła 101 bloków z całości wydobytych w 72 godziny. Firma zarządza 21,49% globalnego hashrate, czyli 57,08 EH/s. 

W rzeczywistości trzy najlepsze pule wydobywcze mają ponad 50 EH/s hashrate na pulę. Oznacza to, że trzy czwarte mocy obliczeniowej łańcucha jest wspierane przez Foundry, Antpool i F2pool. Obecnie istnieje 12 znanych basenów wydobywczych BTC , które dedykują moc hashowania SHA256 w kierunku blockchainu Bitcoin. Natomiast 2,13% lub 5,65 EH/s jest kontrolowane przez nieznany hashrate, znany również jako stealth miners. 

Zyski górników Bitcoin 

Zyski górników są nadal bardzo małe, a zyski z wydobywania Bitcoinów są najniższe w historii i wynoszą poniżej 70 USD za petahash na sekundę (PH/s). Przy kosztach energii elektrycznej na poziomie 0,05 nominalnego dolara amerykańskiego za kilowatogodzinę (kWh), Bitmain Antminer S19 XP z 140 terahaszami na sekundę (TH/s), osiąga dziś znacznie mniejszy zysk, który wynosi 1,43 USD dziennie w zyskach BTC. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.