Przychody z wydobycia Bitcoinów najniższe od dwóch lat 

2022-11-28 / Tagi:

Przychody z wydobycia Bitcoinów najniższe od dwóch lat 

Całkowite przychody z wydobycia Bitcoinów – nagrody blokowe i opłaty transakcyjne – spadły do 11,67 mln USD. Ostatnio takie wyniki widziano 2 listopada 2020 roku, wówczas cena handlowa Bitcoina wynosiła około 13 500 USD. 

Przychodny górników Bitcoin 

Przychody uzyskane przez górników Bitcoin spadły do najniższych poziomów od dwóch lat. Stało się to z powodu słabych wyników rynkowych oraz większego zapotrzebowania na moc obliczeniową, która związana jest z rosnącymi trudnościami w sieci. Jednak trwające spadki kursu hashowania Bitcoina w ciągu ostatniego miesiąca pozwoliły górnikom odzyskać straty. 

Z kolei całkowite przychody z wydobycia Bitcoinów – nagrody blokowe i opłaty transakcyjne – spadły do 11,67 mln USD. Ostatnio takie wyniki widziano 2 listopada 2020 r., kiedy to cena handlowa Bitcoina wynosiła około 13 500 USD. Podczas, gdy obecna cena rynkowa wynosząca około 16 500 USD sugeruje oczywisty wzrost dochodów z wydobycia, czynniki takie jak większe trudności w wydobyciu i rosnące ceny energii przyczyniają się do uzyskiwania niższych dochodów. 

Trudność wydobycia Bitcoin 

W związku z powyższym, trudność wydobycia bloku Bitcoin gwałtownie wzrosła do rekordowego poziomu prawie 37 bilionów. Zmusiło to górników Bitcoin do wydawania większej ilości energii i mocy obliczeniowej – robią to, by pozostać konkurencyjnymi. 

Jednak w ciągu ostatnich trzech miesięcy szybkość hashowania sieci Bitcoin odnotowywała stały spadek. Szybkość hashowania wynosi 225,9 eksahash na sekundę (EH/s). Oznacza to spadek o 28,6% w stosunku do rekordowego poziomu 316,7 EH/s w dniu 31 października 2022 r. 

Warto przypomnieć, że szybkość mieszania to wskaźnik bezpieczeństwa, który pomaga chronić sieć Bitcoin przed atakami polegającymi na podwójnym wydatkowaniu. Biorąc jednak pod uwagę ogólny schemat, tymczasowe środki podjęte przez społeczność obejmują zakup tańszego sprzętu górniczego i wydobywanie w jurysdykcjach o niskich cenach energii. 

Tańsze wydobywanie kryptowalut 

W ostatnich dniach burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams zauważył, że cel, jakim jest uczynienie z Nowego Jorku centrum kryptograficznego, można połączyć z ogólnostanowymi wysiłkami mającymi na celu ograniczenie kosztów środowiskowych związanych z wydobyciem kryptowalut. 

Będę współpracował z ustawodawcami, którzy popierają (kryptowaluty)i tymi, którzy mają obawy, i wierzę, że dojdziemy do wspaniałego miejsca spotkań – powiedział Eric Adams. 

Zapowiedział także, że miasto będzie współpracować z ustawodawcami, aby znaleźć równowagę między rozwojem branży kryptograficznej a potrzebami legislacyjnymi. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.