Trudność wydobycia Bitcoinów wzrośnie w najbliższym czasie 

2022-08-30 / Tagi:

Trudność wydobycia Bitcoinów wzrośnie w najbliższym czasie 

Oczekuje się, że w przyszłym tygodniu trudność wydobycia Bitcoinów wzrośnie – konkurencja między górnikami zbliża się do najwyższego poziomu od stycznia 2022 roku. W ciągu ostatnich dwóch tygodni współczynnik haszowania wzrósł o prawie 30%. 

Wzrost trudności wydobywczych Bitcoina 

Dostosowanie trudności wydobywania Bitcoinów jest istotną częścią największego na świecie łańcucha bloków. Ułatwia on lub utrudnia górnikom wykonywanie swojej pracy w zależności od liczby podmiotów podłączonych do sieci. Zasadniczo im więcej górników pracuje w sieci, tym trudniej jest im zdobyć nagrody i vice versa. Ten proces dostosowania odbywa się co 2016 bloki i zapewnia, że ich produkcja pozostaje taka sama, bez względu na to, ilu górników jest aktywnych. 

W ciągu ostatnich kilku lat trudność wydobywania zazwyczaj spadała w miesiącach letnich, ponieważ wiele krajów zakazuje wydobycia w tym okresie ze względu na wysokie zapotrzebowanie na energię elektryczną. 

Największa korekta trudności wydobycia BTC 

Podobnie było i w tym roku. Co więcej, sieć Bitcoina odnotowała kilka kolejnych negatywnych korekt w środku lata. Największy spadek mogliśmy zaobserwować 21 lipca ( -5,01 %) – poziom ten był niespotykany od ponad roku. Trend ten zmienił się na początku sierpnia, a dwa tygodnie później mogliśmy zaobserwować kolejny wzrost (0,63%). Zgodnie z zapowiedziami kolejna korekta ma nastąpić za niespełna 48 godziny. Dane pokazują, że powinien on wynosić nieco ponad 7%. Byłby to największy wzrost od 21 stycznia. 

Hashrate Bitcoina 

Trudność wydobycia Bitcoina i szybkość mieszania (Hashrate) zwykle poruszają się w parze. Za każdym razem, gdy spada współczynnik haszowania, pojawiają się trudności z wydobyciem. Właśnie w ten sposób sieć próbuje sobie poradzić ze zmianami. 

W związku z tym nic dziwnego, że współczynnik haszowania znacznie spadł w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Według danych metryka spadła z rekordowego poziomu ponad 250 Ehash/s z początku czerwca do 170 Ehash/s na początku sierpnia. 

Od tego czasu jednak współczynnik haszowania wzrósł o około 30% i obecnie nie przekracza 230 Ehash/s, co oznacza, że jest bliski osiągnięcia nowego ATH. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.