Prognozy ceny Bitcoina wskazują, że osiągnie w tym roku poziom 50 000 USD 

2023-07-12 / Tagi:

Prognozy ceny Bitcoina wskazują, że osiągnie w tym roku poziom 50 000 USD 

Gigant bankowy Standard Chartered zaktualizował swoją prognozę ceny Bitcoina. Ekspert banku spodziewa się, że BTC osiągnie w tym roku poziom 50 000 USD. Z kolei w 2024 jego wartość będzie oscylowała wokół 120 000 USD. Powodem tego jest jego dynamika podaży. 

Standard Chartered zwiększa prognozę ceny Bitcoina 

Geoff Kendrick, szef zespołu badawczego ds. kryptografii Standard Chartered i rynków wschodzących FX (West), podniósł swoją prognozę ceny Bitcoina. Przypominamy, że ekspert ten stwierdził w kwietniu, że krypto zima się skończyła. Przewidywał wówczas, że cena BTC może osiągnąć 100 000 USD. Analityk banku oczekuje teraz, że cena największej kryptowaluty osiągnie 50 000 USD w tym roku i 120 000 USD do końca 2024 r. Uważa on, że wzrost cen może zachęcić górników Bitcoin do gromadzenia większej ilości kryptowaluty. 

– Oprócz utrzymywania księgi Bitcoin, górnicy odgrywają kluczową rolę w określaniu podaży netto nowo wydobytych BTC. Konkretnie, w oparciu o swoją rentowność, górnicy decydują, ile nowej podaży BTC trafia na rynek – napisał Geoff Kendrick. 

Dodał także, że zwiększona rentowność górników na wydobyty BTC oznacza, że mogą sprzedawać mniej przy jednoczesnym utrzymaniu wpływów pieniężnych. Tym samym zmniejszają podaż netto BTC i podnoszą jego ceny. 

Co stoi za wzrostem ceny Bitcoina? 

Analityk wyjaśnił, że za przewidywanym wzrostem ceny BTC przemawia to, że górnicy na całym świecie, którzy codziennie biją 900 nowych Bitcoinów, wkrótce będą musieli sprzedawać mniej monet, aby pokryć swoje koszty – w tym za energię elektryczną potrzebną do zasilania sprzętu górniczego. 

Kendrick oszacował, że górnicy Bitcoin sprzedają 100% swoich nowo wydobytych monet. Jeśli jednak cena BTC osiągnie 50 000 USD, spodziewa się, że sprzedadzą tylko 20–30% swojej produkcji. 

– Jest to odpowiednik górników zmniejszających ilość Bitcoinów, które sprzedają dziennie do zaledwie 180-270 z 900 obecnie – wyjaśnił analityk Standard Chartered. 

Optymistyczne prognozy ceny BTC 

W chwili pisania tego tekstu bitcoin kosztuje 30 506 USD. Oznacza to wzrost o 18% w ciągu ostatnich 30 dni i 84% od początku roku. Warto dodać, że w zeszłym tygodniu firma kryptograficzna Matrixpoint przewidywała, że Bitcoin osiągnie poziom 125 000 USD do końca 2024 r. Tymczasem inwestor venture capital Tim Draper zapowiadał, że BTC osiągnie poziom 250 000 USD w ciągu około dwóch lat. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.