Górnicy Bitcoinów wysyłają rekordowe ilości BTC na giełdy

2023-07-03 / Tagi:

Górnicy Bitcoinów wysyłają rekordowe ilości BTC na giełdy

Dane platformy analitycznej Glassnode pokazują, że górnicy Bitcoin przesłali do 315% swoich dziennych przychodów na scentralizowane giełdy kryptowalut. Co ciekawe, rekordowy transfer tej kryptowaluty nie wpłynął znacząco na cenę Bitcoina. 

Rekordowe ilości BTC trafiają na giełdy 

W tweecie z 27 czerwca platforma analityczna Glassnode poinformowała o rekordowym poziomie przychodów z kopania Bitcoinów, które zostały wysłane na scentralizowane giełdy kryptowalut. 

Analitycy zauważyli, że obecnie istnieje „niezwykle wysoka interakcja wymiany” ze strony górników Bitcoinów, którzy w ciągu ostatniego tygodnia wysłali na giełdy rekordowe 128 milionów dolarów. Jak zaznaczono, odpowiada to 315% ich dziennych przychodów. 

Warto przypomnieć, że podczas hossy w 2021 r. doszło do kilku gwałtownych wzrostów dochodów górników wysyłanych na giełdy. Wynikało to z tego, że chcieli wówczas czerpać zyski. Pod koniec 2022 r., gdy wartość Bitcoina mocno traciła na wartości również nastąpiło wycofanie. Jednak ten ostatni skok znacznie przyćmił je wszystkie. 

Przygotowanie do sprzedaży Bitcoinów? 

Zwykle, gdy górnicy wysyłają zyski z kopania Bitcoinów na giełdy, robią to w ramach przygotowań do wypłaty na pokrycie swoich wydatków i chęci związanej z czerpaniem zysków. Miniony tydzień byłby na to dobrym momentem, ponieważ BTC osiągnął jak dotąd najwyższą cenę w roku, notując 24 czerwca wartość 31 185 USD. 

W tamtym czasie współzałożyciel i dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Young Ju, powtórzył stwierdzenie mówiące o tym, że obecny stosunek ceny do zarobków był „atrakcyjną ceną dla górników do sprzedaży”. Jednak cena Bitcoina jeszcze nie uległa zmianie, ponieważ aktywa pozostają nieco powyżej progu 30 000 USD (w momencie przygotowania tego tekstu). 

Główny poziom oporu ceny BTC 

Obecna strefa cenowa 31 000 USD jest głównym poziomem oporu dla BTC. Rynki nie zdołały przełamać tego poziomu zarówno w połowie kwietnia, jak pod koniec czerwca. Jeśli byki wciąż nie będą w stanie wejść na nowy grunt, spodziewane są przyszłe straty. Zwłaszcza, jeśli górnicy przystąpią do likwidacji. 

Rentowność wydobywania Bitcoinów, czyli cena haszu, nieznacznie wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia. Miało to związek ze wzrostem cen BTC. Według platformy HashrateIndex wynosi ona obecnie 0,076 USD TH/s (terahaszy na sekundę). Jednak pomimo tego, że cena Bitcoina od początku roku wzrosła o ponad 88%, górnicy wciąż stoją przed trudnymi wyzwaniami. Od lipca ubiegłego roku rentowność spadła o ponad 30%, a od szczytu hossy z 2021r. zanotowała spadek o ponad 80%. W połączeniu z niemal rekordowymi szybkościami haszowania wynoszącymi 377 EH/s i szczytowymi poziomami trudności górnicy Bitcoinów wciąż stoją w obliczu trudności. 

Rosnące stawki haszyszu i trudności w połączeniu z wyższymi cenami energii wywierają presję na obniżenie rentowności wydobycia. Oznacza to, że sprzedaż ich ciężko zarobionych Bitcoinów może okazać się nieprzyjemną koniecznością związaną z pokryciem wydatków. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.