Jakie są prognozy dla ceny Bitcoina? 

2023-01-03 / Tagi:

Jakie są prognozy dla ceny Bitcoina? 

Wraz z początkiem roku pojawiły się prognozy dotyczące ceny Bitcoina w 2023 roku. Ostatnie 12 miesięcy było szczególnie trudne dla tej kryptowaluty – w ubiegłym roku straciła ponad 70% swojej wartości. Mimo to, niektórzy eksperci całkiem optymistycznie patrzą na przyszłość BTC. 

Bitcoin osiągnie wartość 250 000 USD? 

Tim Draper, znany perma-bull Bitcoina podtrzymuje swoje optymistyczne stanowisko dotyczące przyszłości tej kryptowaluty i uważa, że cena BTC do końca roku może osiągnąć 250  000 USD. Z pewnością wymagałoby to rajdu na poziomie około 1400%. Co więcej, Draper jest także dość pozytywnie nastawiony do halvingu Bitcoina, który ma mieć miejsce w 2024 r.. Zakłada, że wydarzenie to będzie miało duży wpływ na ceny. 

Kolejną osobą, która zakłada pozytywne prognozy dla ceny Bitcoina jest profesor finansów z Sussex University – Carol Alexander. W swoich poprzednich publikacjach zakładała, że w 2022 roku cena BTC spadnie do 10 000 USD. Mimo, że wartość Bitcoina nie dotarła do tego poziomu uważa, że teraz kryptowaluta ta jest przygotowana na zyski. Choć ma do tego dojść z nieco innych powodów, niż można by się spodziewać. Profesor uważa bowiem, że katalizatorem wzrostu mogą być wydarzenia związane z upadkiem FTX

W 2023 roku nastąpi zarządzana hossa, a nie bańka – więc nie zobaczymy przeskoku cen, jak wcześniej[…] Przez miesiąc lub dwa będziemy świadkami stabilnych trendów cenowych przeplatanych okresami wahań i prawdopodobnie kilkoma krótkotrwałymi załamaniami – powiedziała Carol Alexander. 

Cena Bitcoina na poziomie 45 000 USD?  

Swoje prognozy dla ceny Bitcoina wydał także CIO Altana Digital Currency Fund – Alistair Milne. 

– Do końca 2023 roku powinniśmy zobaczyć co najmniej ~ 45 000 USD (…) Alternatywnie, jeśli banki centralne zdecydują się tolerować wyższy cel inflacyjny (np. wcześniejszą obniżkę, aby uniknąć recesji pomimo 3-4% inflacji), twarde aktywa mogą ponownie stać się modne – powiedział Alistair Milne. 

W wątku na Twitterze powiedział również, że cena powinna osiągnąć 150-300 000 USD. Stwierdził także, że znów jest all-in (wyłączając kapitał, który zamierza wykorzystać na inne cele w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat). 

Kolejną osobą, która dołączyła do pozytywnych prognoz, jest Eric Wall. Wierzy on, że w pewnym momencie 2023 roku Bitcoin przekroczy 30 000 USD. Jednak nie wskazuje dokładnego terminu tego wydarzenia. Podkreślił także, że 15 400 USD to dno dla BTC. 

Co ciekawe, Wall przedstawił również szereg innych prognoz. Uważa, że Sam Bankman-Fried trafi do więzienia na ponad 10 lat. Oznacza to, do tego czasu zakończą się procesy przeciwko niemu i jego firmom. Ponadto wierzy, że Ethereum umożliwi wypłaty za obstawiony ETH. 

Mało optymistyczna prognoza dla ceny BTC 

Wszystkie powyższe opinie to dość optymistyczne prognozy dotyczące ceny Bitcoina. Jednak według Standard Chartered, cena BTC może spaść nawet do 5 000 USD. Ta instytucja finansowa przedstawiła swoje przemyślenia już w grudniu. 

– Coraz więcej firm i giełd kryptograficznych ma niewystarczającą płynność, co prowadzi do kolejnych bankructw i załamania zaufania inwestorów do aktywów cyfrowych – mogliśmy przeczytać w komunikacie Standard Chartered. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.