Pozytywne ożywienie na rynku kryptowalut 

2023-06-22 / Tagi:

Pozytywne ożywienie na rynku kryptowalut 

W środę notowania na rynku kryptowalut poszybowały w górę, a Bitcoin osiągając swoje sześciotygodniowe maksimum stał się liderem widocznego ożywienia. Pomimo tego, że altcoiny wykonują nieco wolniejsze ruchy w górę również „świeciły” na zielono. 

Bitcoin wzrasta do 29 000 USD 

W środę na rynku kryptowalut zapanowało znaczne ożywienie. Notowania zmieniły kolor na zielony, kiedy to większość kryptowalut odnotowała znaczące zyski. 

Wydaje się, że po krótkim okresie stabilizacji i konsolidacji uczestnicy rynku obrali jeden kierunek. Cena Bitcoina wzrosła z dnia na dzień do 29 000 USD (w kilku imponujących zielonych świecach). Jego wartość wynosi obecnie około 29 000 USD – oznacza to wzrost o około 7,8% w ciągu ostatnich 24 godzin. A całościowo daje to tygodniowy wzrost Bitcoina na poziomie około 11,5%. Co ciekawe, jego dominacja nad resztą rynku wzrosła w tym samym okresie o około 2%. Wskazuje to aktualną siłę i pęd Bitcoina, który jest oczywiście silniejszy niż większość altcoinów. 

Jednym z powodów wzrostu może być to, że BlackRock, Invesco i WisdomTree złożyły wnioski do SEC o wprowadzenie BTC Spot ETF w Stanach Zjednoczonych. Wpływ na ożywienie ma także uruchomienie EDX – giełdy kryptowalut wspieranej przez Fidelity, Charlesa Schwaba i innych graczy z Wall Street. 

150 000 000 USD w likwidacji 

Warto podkreślić, że cena Bitcoina stopniowo rosła w ostatnich dniach. Jednak 20 czerwca mogliśmy zaobserwować ogromny wzrost wartości tej kryptowaluty – wówczas BTC osiągnął prawie 28 800 USD. Ale sześciotygodniowe maksimum ceny Bitcoina spowodowało masowe likwidacje. Portal Coinglass ujawnił, że w ciągu 24 godzin liczba ta przekroczyła 155 milionów dolarów (przy czym inwestorzy na krótkich pozycjach odpowiadali za 122 miliony dolarów). 

Altcoiny wolniej notują zyski 

Zaskoczeniem nie jest to, że rynek altcoinów nieco wolniej zbiera swoje zyski. Szczególnie w porównaniu do Bitcoina. Jest jednak kilka godnych uwagi wyjątków, z których najciekawszym jest Bitcoin Cash (BCH). Kryptowaluta ta wzrosła aż o 25% (w chwili pisania tego tekstu) – co czyni ją najlepszą na liście altcoinów. Jednym z powodów może być to, że nowa giełda kryptowalut EDX początkowo będzie handlować tylko BTC, LTC, ETH i BCH. 

Ogólnie rzecz biorąc, ogólne nastroje na rynku kryptowalut zmieniły się na raczej pozytywne. Istnieje bardzo niewiele kryptowalut, którym nie udało się wykorzystać wzrostu z 21 czerwca, ale prawie wszystkie z pierwszej setki handlowały w środę na zielono. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.