Cena Bitcoina na krótko osiągnęła 29 000 USD 

2023-03-31 / Tagi:

Cena Bitcoina na krótko osiągnęła 29 000 USD 

W czwartek cena Bitcoina wzrosła powyżej 29 000 USD osiągając tym samym nowy szczyt w 2023 roku. Co ciekawe, wzrost ceny BTC nastąpił pomimo pewnej konsolidacji na rynkach kryptowalut, która jest związana między innymi z nadchodzącym raportem o PKB w USA. 

Cena Bitcoina osiąga nowy szczyt w 2023 roku 

Według portalu Cointelegraph Markets Pro, 30 marca cena Bitcoina osiągnęła 29 132,82 USD i były to poziomy obserwowane tuż przed upadkiem giełdy kryptowalut FTX, czyli od początku listopada 2022 roku. Co więcej, BTC osiągnął najwyższy poziom od dziewięciu miesięcy, pomimo tego, że rynek kryptowalut w większości konsolidował się przed nadchodzącym raportem o PKB w USA. 

Jak wyglądał skok ceny BTC? Po środowym najniższym poziomie 28 155,83 USD, para BTC /USD ścigała się wcześniej w sesji do dziennego szczytu 29 159,90 USD. W wyniku tego gwałtownego wzrostu ceny, Bitcoin nie tylko osiągnął nowy szczyt, ale także po raz pierwszy od 10 czerwca wspiął się powyżej poziomu 29 000 USD. Z analiz wynika, że ruch ten nastąpił, gdy BTC na krótko wyłamał się z oporu na poziomie 28 500 USD, a wskaźnik względnej siły (RSI) przekroczył podobny próg. W chwili pisania tego tekstu indeks znajduje się na poziomie 65,27, który jest nieznacznie powyżej pułapu 65,00. Wiele wskazuje, że byki BTC ruszyły, aby zabezpieczyć część swoich wcześniejszych zysków, a cena wynosi aktualnie 27 845,70 USD. 

Wzrost pomimo zamieszania na rynku krypto 

Warto podkreślić, że wzrost ceny Bitcoina nastąpił także pomimo szeregu represji regulacyjnych, które zostały nałożone w ostatnich dniach na niektóre firmy z branży kryptowalut. Jednym z takich wydarzeń był pozew Amerykańskiej Komisji Handlu Towarami Futures przeciwko Binance i jej dyrektorowi generalnemu Changpeng „CZ” Zhao. Co ciekawe, odbicie ceny Bitcoina w następstwie takich zaskakujących działań na rynku zaskoczyło wielu komentatorów branżowych. Niektórzy uważają, że wynika to ze spekulacji, że pozew spowoduje jedynie stosunkowo niewielkie grzywny wobec tej wiodącej giełdy kryptowalut (według wolumenu transakcji). 

Bitcoin Fear and Greed Index 

Należy zaznaczyć, że Crypto Fear and Greed Index – wskaźnik, którego celem jest liczbowe przedstawienie aktualnych „emocji i nastrojów” wobec Bitcoina i innych dużych kryptowalut – w ciągu ostatnich dni stale rośnie. Dzieje się to pomimo wahań w globalnym sektorze bankowym. 

Niektórzy handlowcy argumentowali, że ostatnie wzrosty cen mogły być spowodowane wykupywaniem dużych wolumenów przez inwestorów. To z kolei było bardziej związane z ich strategiami kupowania niż z jakimiś gruntownymi czynnikami rynkowymi. 

Źródło: cointelegraph.com; bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.