Portfel Solana uruchamia nową funkcję do spalania niechcianych NFT 

2022-08-19 / Tagi:

Portfel Solana uruchamia nową funkcję do spalania niechcianych NFT 

Aplikacja portfela Phantom uruchomiła nową funkcję Burn Token. Umożliwia ona użytkownikom usuwanie spamowych NFT, które zostały wysłane przez oszustów. Co więcej, osoby które skorzystają z tego rozwiązania zyskają dodatkowy bonus w postaci SOL. 

Portfel Phantom – nowa funkcja 

Phantom, dostawca portfela opartego na Solanie, uruchomił nową funkcję, która pozwala użytkownikom na usuwanie niechcianych NFT wysyłanych przez oszustów. Zgodnie z czwartkowym komunikatem zespołu Phantom, nowa funkcja jest dostępna za pośrednictwem zakładki Burn Token w aplikacji portfela Phantom. Co więcej, użytkownicy, którzy będą z niej korzystali każdorazowo otrzymają niewielki depozyt w postaci kryptowaluty Solana (SOL).  

Wciąż żyjemy w czasach Dzikiego Zachodu w sieci Web3. Wraz ze wzrostem ekosystemu kryptograficznego rośnie liczba złych osób szukających sposobów na kradzież środków użytkownika. Szybki wzrost popularności NFT doprowadził do coraz powszechniejszej metody ataku oszustów – spamowych NFT – czytamy w komunikacie. 

Spam NFT – problem Solana 

Phantom zauważył, że problem ten był szczególnie rozpowszechniony na Solanie. Zakłada się, że miało to miejsce z uwagi na niskie opłaty transakcyjne – niektórzy często masowo wysyłali rzekomo darmowe NFT zawierające złośliwe linki. 

Spam NFT zazwyczaj skłania odbiorcę do kliknięcia łącza w celu uzyskania darmowego NFT. Jednak po zakończeniu tego procesu, ich fundusze zostają usunięte z ich portfela. Zdarza się też, że link poprosi odbiorcę o wprowadzenie frazy początkowej, co w efekcie daje ten sam wynik – utratę środków z portfela. 

Te oszustwa stają się coraz bardziej wyrafinowane. Na przykład, gdy adres umowy i domena zostaną zidentyfikowane jako złośliwe, oszuści mogą zmienić metadane NFT, aby uniknąć umieszczenia na liście zablokowanych. To może wydawać się niekończącą się grą w Whack-A-Mole – czytamy na blogu. 

Obecny ruch jest częścią szerszej inicjatywy Phantom, mającej na celu zwalczanie spamowych NFT i oszustw. Zespół stwierdził, że zwalcza oszustów także za pomocą swojego systemu ostrzegania przed phishingiem, który ostrzega użytkowników o „wszelkich złośliwych transakcjach, które mogą naruszyć ich zasoby lub uprawnienia” po kliknięciu podejrzanych linków. 

W poście dodano, że Phantom współpracuje obecnie z Blowfish, aby poprawić sposób, w jaki „ostrzegamy użytkowników przed próbami phishingu”. 

Chociaż dzisiaj wprowadzamy NFT Burning, nie poprzestajemy na tym. Użytkownicy mogą spodziewać się w przyszłości bardziej zautomatyzowanego wykrywania spamu. Korzystając z dostawców takich jak SimpleHash i naszych własnych raportów wewnętrznych, będziemy w stanie ocenić, czy NFT może być spamem – czytamy w poście. 

Według firmy, Phantom jest jednym z najpopularniejszych dostawców portfeli dla transakcji NFT opartych na Solanie i DeFi – posiada ponad 2 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie. 

Atak na użytkowników Solany 

Przypominamy, że na początku sierpnia konkurencyjna firma portfelowa Slope na skutek luki w zabezpieczeniach spowodowała utratę środków o wartości około 8 milionów dolarów na blockchainie Solana. W analizie dotyczącej tego zdarzenia, szef komunikacji Solany – Austin Fedora, stwierdził, że 60% ofiar ataku to użytkownicy Phantom, pomimo problemu pochodzącego ze Slope. 

Warto dodać, że Solana zanotowała największy wolumen sprzedaży NFT w lipcu na poziomie 56,1 miliona dolarów, ustępując tylko Ethereum, który odnotowało wówczas wolumen sprzedaży na poziomie 535,6 miliona dolarów. 

źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.