Czy portfele Slope przyczyniły się do ataku  na użytkowników Solany? 

2022-08-08 / Tagi: portfel kryptowalut

Czy portfele Slope przyczyniły się do ataku  na użytkowników Solany? 

W ostatnich dniach użytkownicy Solany padli ofiarą ataków, w efekcie czego kryptowaluty o wartości kilku milionów dolarów zostały skradzione. Według nowych raportów za exploit Solana odpowiedzialny był portfel innej firmy. 

 Portfele sprzętowe Slope 

Pierwsze informacje użytkowników, mówiące o utracie SOL zaczęły pojawiać się na początku tego tygodnia. Dotychczas Solana potwierdziła, że problem wydaje się dotyczyć tylko gorących portfeli Slope. Mimo to, twórcy Solany gorąco zalecają, aby wszyscy użytkownicy Slope wygenerowali nową frazę seed, niezależnie od typu portfela, z którego korzystali. 

Stwórz nowy i unikalny portfel fraz początkowych i przenieś wszystkie zasoby do tego nowego portfela. Ponownie, nie zalecamy używania tej samej frazy początkowej w tym nowym portfelu, którą miałeś na Slope. Jeśli korzystasz z portfela sprzętowego, Twoje klucze nie zostały naruszone. Wciąż aktywnie diagnozujemy i jesteśmy zobowiązani do opublikowania pełnych danych, odzyskania Twojego zaufania i uczynienia tego tak dobrze, jak to tylko możliwe – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie. 

Kłopoty użytkowników portfeli krypto 

Gdy dochodzenie w sprawie naruszenia danych było w początkowej fazie, zakładano, że problem jest bardziej powszechny, ponieważ portfele Phantom również zostały opróżnione. Niemniej jednak szybko okazało się, że wykorzystywane portfele Phantom w rzeczywistości nie były użytkownikami Phantom-forever. 

Jeśli w ogóle korzystałeś ze Slope, pomyśl, że te portfele się spaliły. Nic jeszcze nie wskazuje na to, że sam Phantom miał problem, chociaż interesujące jest to, że nie było doniesień o użytkownikach Solflare, którzy użyli swoich nasion również na Slope, podczas gdy było wielu z Phantomem – dodano. 

W rzeczywistości wydrenowane portfele Phantom także wykorzystywały Slope, co potwierdził Austin Federa, szef komunikacji w Solanie. Opinia ta została później potwierdzona przez twórców Phantom. Zalecili oni swoim użytkownikom, by przenieśli środki do innego portfela. 

Naruszenie sieci SOLANA 

W miarę kontynuowania dochodzenia pojawiają się również doniesienia, że naruszenie sieci Solana przez Slope nie pochodzi z niezadowalającego kodowania po stronie dostawcy portfela Web3. 

https://twitter.com/0xfoobar/status/1554904067411001346

Niestety nadużycie w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego doprowadziło do opróżnienia około 9000 portfeli z wielu kryptowalut, przy czym największe kwoty znajdują się w SOL i USDC. Śledztwo wciąż trwa, a po ustaleniu dokładnych metod ataku wszystkie zaangażowane strony mają opublikować rzetelne dane na ten temat. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.