Portfel Phantom jest już dostępny dla systemu Android

2022-04-20 / Tagi: portfel kryptowalut

Portfel Phantom jest już dostępny dla systemu Android

Zaledwie kilka miesięcy po wydaniu aplikacji mobilnej na iOS, Phantom – jeden z najpopularniejszych portfeli sieci Solana, udostępnił swój produkt również dla systemu Android. Od teraz użytkownicy mogą pobrać aplikację mobilną ze sklepu Google Play. 

Phantom dostępny na Androidzie 

Jeden z popularnych portfeli Solana (czym jest Solana?) – Phantom, ogłosił oficjalną premierę swojej aplikacji na Androida. Warto podkreślić, że najnowsze opracowanie jest następstwem tegorocznego uruchomienia aplikacji mobilnej na iOS. 

Poniedziałkowy tweet firmy Phantom ujawnił, że użytkownicy mogą od teraz pobierać aplikację mobilną ze sklepu Google Play. W praktyce oznacza to, że mogą oni wysyłać, odbierać, wymieniać, stawiać, zarabiać i przechowywać tokeny kryptograficzne i niewymienne (NFT) z dowolnego miejsca na dowolnym telefonie komórkowym z systemem Android. 

Z opublikowanych informacji wynika też, że aplikacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem społeczności w fazie beta – w testach aplikacji wzięło udział ponad 50 000 osób. 

We wpisie na blogu możemy przeczytać: 

Nowo wydane funkcje w Phantom, takie jak powiadomienia push i nasza ulepszona zakładka „Ostatnia aktywność”, są również dostępne na Androidzie w momencie premiery. 

Wprowadzenie wsparcia dla NFT

Przypominamy, że w listopadzie 2021 roku Phantom ogłosił plany uruchomienia mobilnej wersji swojego portfela. Później w grudniu współzałożyciel i dyrektor generalny Brandon Millman zapowiedział, że mimo tego, że zespół koncentruje się na aplikacji mobilnej, planuje także „dodać więcej specyficznych funkcji NFT, takich jak możliwość kupowania i sprzedawania NFT”.

Warto podkreślić, że uruchomienie aplikacji dla systemu Android następuje wkrótce po tym, jak oparty na Solanie portfel kryptograficzny zaprezentował swoją aplikację mobilną na iOS w lutym 2022 roku. 

Phantom niedawno pozyskał też 109 milionów dolarów od inwestorów takich jak Paradigm, Andreessen Horowitz, Variant i Jump Capital w ramach finansowania serii B – co przyczyniło się do tego, że firma osiągnęła status tzw. jednorożca (przekroczyła wartość 1 mld USD)

Wraz z uruchomieniem aplikacji Phantom na iOS i Androida, w poście na blogu stwierdzono, że innowacyjne funkcje związane z NFT mogą zostać uruchomione w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Źródło: cryptopotato.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.