Pomimo rynku niedźwiedzia Metaverse wciąż jest popularny 

2022-10-21 / Tagi:

Pomimo rynku niedźwiedzia Metaverse wciąż jest popularny 

DappRadar – platforma do wykrywania i analiz Dapp – opublikowała raport obejmujący aktualny stan Metaverse, jego wykorzystanie oraz poziomy przyjęcia. Dane pokazują, że pomimo tego, że wraz z resztą rynku kryptowalut wolumen obrotu spada, światy Metaverse wciąż zatrzymują swoich użytkowników. 

Aktywny świat Metaverse 

Według DappRadar „Metaverse” ma dwa znaczenia – jeden odnosi się do „klasycznego metaświata” opartego na technologiach Web 2, które łączą obecne gry i doświadczenia społecznościowe z rzeczywistością rozszerzoną online. Drugi wyraźnie odnosi się do „metaversu blockchain”, który pozwala na handel cyfrowy w sposób zdecentralizowany – szczególnie za pośrednictwem NFT (np. wirtualnej nieruchomości). 

W udostępnionym raporcie firma zauważyła, że wolumen obrotu w wirtualnych światach Metaverse spadł o 91% w trzecim kwartale, do zaledwie 90 milionów dolarów. W przypadku dziesięciu najlepszych projektów Metaverse wolumen spadł o około 80%. Mniejszy spadek, bo o 37,54% odnotowano w sprzedaży gruntów – znak, że zainteresowanie tym obszarem nie maleje tak szybko. Jednak warto podkreślić, że cena minimalna wirtualnych gruntów spadła o 75%. 

– We wrześniu tylko 0,7% z ponad 97 000 nieruchomości Decentraland zostało wystawionych i sprzedanych, pomimo 1,48 nabywców na każdego sprzedającego ziemię – możemy przeczytać w raporcie. 

Popularne projekty Metaverse 

DappRadar wskazał także, że projekty wirtualnego świata miały „spokojniejszy kwartał”. Jednak zarówno Sandbox, jak i Decentraland pozostały jednymi z najpopularniejszych projektów przez cały rok. Ten pierwszy od tego czasu utrzymuje średnio 750 portfeli wchodzących w interakcję z jego umowami dziennie i ponad czterokrotnie zwiększył liczbę unikalnych aktywnych portfeli (UAW) na rynku Sandbox. Tymczasem dzienni aktywni użytkownicy Decentraland od maja utrzymują się na poziomie 792, głównie dzięki miesiącowi Pride w czerwcu i tygodniowi sztuki jaki miał miejsce w sierpniu. 

– Pomimo niepewności ekonomicznej, z jaką obecnie borykają się rynki, zainteresowanie platformami Metaverse nadal konsoliduje się w rosnącym tempie – dodają eksperci DappRadar. 

Spadki na rynku kryptowalut 

W trzecim kwartale tokeny oparte na Metaverse straciły około 60% swojej wartości. Jest to zgodne z tym co się dzieje na całym rynku kryptowalut, na którym liderzy rynku, tacy jak Bitcoin, również znacząco utraciły na swojej wartości. 

Co ciekawe, inne statystyki są jeszcze bardziej optymistyczne, bowiem w ostatnim kwartale zarejestrowano ponad 1,12 miliona domen ENS – jest to o 72% więcej niż w drugim kwartale. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.