Pomimo bessy liczba deweloperów korzystających z Ethereum pozostaje solidna

2022-08-09 / Tagi:

Pomimo bessy liczba deweloperów korzystających z Ethereum pozostaje solidna

Telstra Ventures – inwestycyjna część australijskiego giganta telekomunikacyjnego Telstra – opublikowała raport o stanie trzech najlepszych blockchainów – Bitcoin, Ethereum i Solana. Jak możemy w nim przeczytać, stały wzrost liczby aktywnych współpracowników wskazuje na siłę społeczności Web3. 

Ethereum na pierwszym miejscu 

Jak wiadomo liczba aktywnych współtwórców jest kluczowym wskaźnikiem odzwierciedlającym siłę sieci blockchain – wraz ze wzrostem popularności i przypadków użycia, przyciągają również więcej stałych współpracowników. 

Wobec powyższego, firma Telstra Ventures przeanalizowała złożoną roczną stopę wzrostu unikalnych aktywnych współtwórców w trzech głównych łańcuchach blokowych, takich jak Bitcoin, Ethereum i Solana. Na podstawie przygotowanego raportu stwierdzono, że od 1 stycznia 2018 r. społeczność Ethereum wzrosła o 24,9%. Pomimo gwałtownego spadku cen od listopada zeszłego roku, liczba jego miesięcznych współtwórców spadła tylko o 9%. Wskazuje to, że trwająca bessa nie ograniczyła ogólnego zaufania deweloperów do sieci. 

Co więcej, nadchodzące połączenie, które ma sfinalizować przejście z PoW na PoS, ustabilizowało ogólne zainteresowanie, ponieważ liczba aktywnych deweloperów miesięcznie utrzymuje się powyżej 2500. 

Sieć Solana i Bitcoin 

W porównaniu do Ethereum, Solana doświadczyła gwałtownego wzrostu w tym samym okresie, a roczna stopa osiągnęła zdumiewające 173%. Jednak nie zachowuje stabilności, jaką ma Ethereum. Odkąd jego natywny token SOL osiągnął szczytową cenę 204 USD w listopadzie zeszłego roku, liczba aktywnych współpracowników spadła o 21%. 

W przeciwieństwie do dwóch sieci warstwy 1, od czasu szczytu BTC w listopadzie ekosystem Bitcoina odnotował 8% wzrost miesięcznych aktywnych współtwórców. Raport wskazuje, że w ciągu ostatnich ośmiu lat firma osiągnęła stały wzrost pod względem przyciągania nowych deweloperów. 

Możliwości inwestycyjne wciąż otwarte 

Mimo tego, że bessa zmniejsza entuzjazm do kryptowalut i funduszy VC, Telstra Ventures wskazuje, że wiele możliwości w najlepszych ekosystemach nadal pozostaje otwartych dla inwestorów instytucjonalnych. 

Po przeanalizowaniu ponad 30 000 projektów open source Bitcoin, Ethereum i Solana w ekosystemie Web3, zauważono, że 70% najszybciej rozwijających się projektów jest wspieranych przez VC lub korporacje. Ponadto tylko 4 do 5 z 10 najbardziej aktywnych projektów w każdym ekosystemie jest wspieranych przez inwestorów venture i korporacyjnych. Sugeruje to, że mniej więcej połowa projektów o wysokim potencjale pozostaje nietknięta przez inwestorów instytucjonalnych. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.