Polygon, Solana i Cardano odrzucają zarzuty SEC 

2023-06-13 / Tagi: sec

Polygon, Solana i Cardano odrzucają zarzuty SEC 

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w ostatnim czasie stwierdziła, że niektóre z największych altcoinów, takie jak ADA, MATIC i SOL, są niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. Jednak projekty stojące za tymi kryptowalutami nie zgadzają się z tym, że stanowią one zabezpieczenie. 

Kryptoaktywa papierami wartościowymi? 

Wartość większości aktywów spadła wkrótce po ujawnieniu zarzutów SEC mówiących o tym, że niektóre z największych altcoinów, takie jak ADA, MATIC i SOL są niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. Jednak organizacje stojące za tymi projektami opublikowały oficjalne oświadczenia, aby obalić twierdzenia Komisji. Jako pierwsza zrobiła to firma Input Output Global (IOG) stojąca za ekosystemem Cardano. 9 czerwca wydała ona komunikat odrzucający twierdzenia SEC, że ADA jest zabezpieczeniem. W poście możemy przeczytać, że zgłoszenie SEC jest pełne „licznych nieścisłości faktycznych”. Dodano jednocześnie, że ADA nie jest papierem wartościowym zgodnie z amerykańskimi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych i nigdy nie była. 

Polygon odpowiada na zarzuty SEC 

Zaledwie kilka dni przed tym, jak w procesie sądowym przeciwko Binance i Coinbase, SEC stwierdziło, że aktywa są niezarejestrowanym papierem wartościowym MATIC kosztował 0,9 USD. Początkowo wraz z resztą rynku kryptowaluta zanotowała spadek do 0,8 USD. Jednak sytuacja pogorszyła się w piątek, kiedy wartość tego aktywa spadła o prawie 40% w ciągu dnia – osiągając tym samym wielomiesięczne minimum na poziomie 0,5 USD. 

W obliczu tych wydarzeń firma Polygon Labs postanowiła również odpowiedzieć na zarzuty Komisji. W opublikowanym komunikacie organizacja stwierdziła, że łańcuch blokowy Polygon został „opracowany poza Stanami Zjednoczonymi, wdrożony poza Stanami Zjednoczonymi i do dziś koncentruje się na globalnej społeczności obsługującej sieć”. 

– MATIC był niezbędną częścią technologii Polygon od pierwszego dnia, zapewniając bezpieczeństwo sieci – i tak pozostaje do dziś. Biorąc pod uwagę naszą koncentrację na bezpieczeństwie sieci, zadbaliśmy o to, aby MATIC był dostępny dla szerokiej grupy osób, ale tylko z działaniami, które w żadnym momencie nie były wymierzone w Stany Zjednoczone – możemy przeczytać w oświadczeniu. 

Solana nie zgadza się z zarzutami SEC 

W związku z tym, że Solana także została uznana przez SEC za rzekomo niezarejestrowany papier wartościowy wyniki tej kryptowaluty były dość podobne do MATIC. 4 czerwca wartość SOL wynosiła 22 dolary, jednak w ciągu tygodnia aktywo zanotowało spadek poniżej 20 dolarów, ostatecznie spadając w piątek i w sobotę o ponad 30%. 

Fundacja Solana, podobnie jak zespół stojący za Cardano, również obaliła twierdzenia SEC. W opublikowanym w sobotę oświadczeniu poinformowano, że SF nie może się doczekać współpracy z globalnymi organami regulacyjnymi w celu ustanowienia jasnych ram prawnych, ale „nie zgadza się z określeniem SOL jako zabezpieczenia”. 

źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.