Podczas rajdu krótkoterminowi inwestorzy sprzedają Bitcoiny

2023-01-27 / Tagi:

Podczas rajdu krótkoterminowi inwestorzy sprzedają Bitcoiny

Najnowszy raport Glassnode zawiera przegląd ostatnich wzorców zachowań wykazywanych zarówno przez posiadaczy krótko-, jak i długoterminowych. Dane pokazują, że podczas trwającego rajdu niektórzy inwestorzy Bitcoinów sprzedają je, by czerpać zyski. 

HSkok rentowności Bitcoina 

Raport Glassnode, rozpoczyna się od zbadania ceny Bitcoina, który odzyskał „wiele modeli wyceny w łańcuchu”. Jeden z ich obejmuje cenę inwestora – odzwierciedla ona średnią cenę nabycia wszystkich monet wydanych i dystrybuowanych przez górników Bitcoin. Po pokonaniu tego modelu na poziomie 17 400 USD przeciętny górnik powrócił na pozycję rentowności. 

Posunięcie to przywróciło również Bitcoiny wielu posiadaczy z powrotem do strefy zysków, a procent podaży w zysku wzrósł z 55% przy 16 000 USD do 67% przy 23 100 USD. Był to jeden z najostrzejszych skoków rentowności Bitcoina podczas bessy. 

Kiedy nastąpi ożywienie rynku? 

Glassnode w swoim raporcie stwierdził także, że zmiany w tym wskaźniku mogą być przydatne do określenia, kiedy może nastąpić ożywienie na rynku. Ruchy tej wielkości zachęcają posiadaczy Bitcoinów, aby zaczęli realizować oczekiwane zyski. Dane pokazują, że procent krótkoterminowej podaży posiadaczy w zyskach powrócił powyżej 97,5% – w tym momencie inwestorzy „zwykle wykorzystują okazję i wychodzą na progu rentowności lub zysku”. 

– Biorąc pod uwagę ten znaczny wzrost rentowności, prawdopodobieństwo presji sprzedaży ze strony krótkoterminowych posiadaczy prawdopodobnie odpowiednio wzrośnie – możemy przeczytać w raporcie Glassnode.  

Dane już to potwierdzają: wolumen obrotu wśród krótkoterminowych posiadaczy Bitcoinów (tych, których monety poruszały się po raz ostatni mniej niż 6 miesięcy temu) znacznie przekroczył długoterminowy trend spadkowy. Górnicy też wykorzystują trwający rajd Bitcoina, który na początku stycznia odzyskał 23 000 USD.  

– Dlatego trwałość obecnego rajdu można uznać za równowagę między napływającym i nowo wprowadzonym popytem, zaspokajając podaż wyciągniętą z portfeli inwestorów przez te wyższe ceny – dodano. 

Posiadacze długoterminowi na progu rentowności 

Podczas, gdy posiadacze krótkoterminowi wyprzedają Bitcoiny, liczba monet, które nie poruszają się od ponad 6 miesięcy, rośnie w tempie 100 000 BTC miesięcznie. Oznacza to, że przekonanie posiadaczy długoterminowych pozostaje silne, nawet podczas rajdu rynkowego. Tym bardziej, że przy obecnych cenach przeciętny posiadacz długoterminowy jest mniej więcej na progu rentowności. Oznacza to, że jego aktywa są po tej samej cenie, po której zostały zakupione. 

Warto podkreślić, że w zeszłym tygodniu Glassnode zauważył, że aktualny wzrost zmienności Bitcoina może sygnalizować początek cyklicznej hossy.  

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.