Podaż Bitcoinów na giełdach spada 

2024-06-18 / Tagi:

Podaż Bitcoinów na giełdach spada 

W tym tygodniu cena Bitcoina na krótko wzrosła do 70 000 dolarów. Jednak kryptowalucie nie udało się utrzymać tej dynamiki i ostatecznie zanotowała gwałtowny spadek. Dane pokazują, że inwestorzy gromadzą BTC – rezerwy walutowe osiągnęły najniższy poziom od dwóch lat. 

Niedobór Bitcoinów na giełdach 

Według platformyhttps://x.com/santimentfeed/status/1801059540416278740 Santiment podaż Bitcoina na giełdach kryptowalut osiągnęła najniższy poziom od grudnia 2021 r. Obecnie na platformach handlowych dostępnych jest około 942 000 BTC. 

Nawet, jeśli w tym tygodniu Bitcoin nie był w stanie odnotować znaczącego ożywienia, to zmniejszenie jego dostępnej podaży na giełdach może potencjalnie ograniczyć presję sprzedażową. Taki trend zasadniczo wskazuje na bycze nastroje wśród inwestorów – Ci raczej trzymają swoje zapasy, zamiast je wyprzedawać. 

Podaż Ethereum i Tether na giełdach rośnie 

Co ciekawe, podaż Ethereum i Tether na giełdach rośnie. W przypadku altcoina podaż wynosi około 18 milionów ETH. Chociaż nie jest to najwyższy wynik w historii, który w maju 2020 r. osiągnął poziom 29,89 mln ETH, to rozwój ten jest kluczowy, ponieważ następuje w czasie, gdy inwestorzy z niecierpliwością czekają na handel spot Ether ETF w USA. Z kolei podaż Tether na giełdach oscyluje obecnie w pobliżu najwyższego w historii poziomu około 16,95 miliarda USDT, który był odnotowany w lipcu 2022 r. Tak wysoką podaż stablecoina na giełdach można w rzeczywistości uznać za perspektywę zwyżkową, ponieważ oznacza to, że inwestorzy są gotowi do przejęć. 

Analitycy wskazują, że historyczne dane pokazują, że kiedy podaż Bitcoinów na giełdach jest ograniczona posiadacze nie są skłonni do sprzedaży. Taka tendencja może zmniejszyć presję spadkową cen na szerszym rynku. 

– Podaż Bitcoina na giełdach spadła obecnie do najniższego poziomu od grudnia 2021 r. (~942 tys. monet). Tymczasem Ethereum i Tether idą dalej. Historycznie rzecz biorąc, ryzyko utraty wszystkich kryptowalut jest mniejsze, podczas gdy dostępna podaż $BTC do sprzedaży jest ograniczona – możemy przeczytać w komunikacie Santiment. 

Akumulacja Bitcoinów 

Trend zmierzający do akumulacji Bitcoinów dodatkowo potwierdza analiza platformy CryptoQuant. Wskazuje ona na napływ ponad 20 000 BTC do portfeli wielorybów. Wydaje się, że ta grupa dużych inwestorów wykorzystała ostatnią korektę cen jako okazję do zwiększenia swoich zasobów. 

Takie działania wielorybów oznaczają duże zainteresowanie inwestorów w obliczu krótkoterminowych wahań rynkowych. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.