Po rekordowo niskim poziomie cena Shiba Inu wzrasta 

2023-02-06 / Tagi:

Po rekordowo niskim poziomie cena Shiba Inu wzrasta 

Cena Shiba Inu była najniższa w porównaniu z jej największym rywalem Dogecoinem, w listopadzie 2022 roku. Jednak trzy miesiące później dynamika ta się odwróciła. Czy aktualne ożywienie to dłuższy trend? 

Cena SHIB wzrasta o 100% w stosunku do DOGE 

4 lutego 2023 r. para SHIB/DOGE osiągnęła 0,00001638 DOGE. Oznacza to wzrost o prawie 100% od najniższego poziomu w historii, który wynosił 0,00000993 DOGE. 

Gwałtowne ożywienie nastąpiło, gdy uwaga inwestorów przesunęła się na zbliżające się uruchomienie Shibarium. Wydarzenie to wspierane przez Shiba Inu blockchaina warstwy 2, zbudowanego na głównej sieci Ethereum, zostało zapowiedziane na 14 lutego. 

Warto zauważyć, że oba memecoiny świetnie zaczęły ten rok. SHIB/USD wzrósł o prawie 85%, DOGE/USD wzrósł o 36% od początku 2023roku.  

Co dalej z SHIB/DOGE? 

Według kilku wskaźników technicznych trend ożywienia SHIB/DOGE będzie kontynuowany w nadchodzących tygodniach. W oparciu o cykle historyczne, para może wzrosnąć do marca do 0,00002181 – stanowiłoby to 40% wzrost w stosunku do obecnych poziomów cen. 

Ale chociaż wydaje się, że SHIB jest w lepszej pozycji, aby przewyższyć DOGE, oba memecoiny napotykają w lutym pewne trudności w stosunku do dolara. Przykładowo Dogecoin ryzykuje niewielką korektę w nadchodzących dniach, ponieważ wskaźniki pokazują potencjalny wzór klina wzrostowego. 

Rosnące kliny to niedźwiedzie formacje odwrócenia pokazujące wzrost ceny wewnątrz dwóch zbieżnych, rosnących linii trendu. Rozwiązują się one po tym, jak cena przebija się poniżej dolnej linii trendu i spada o tyle, ile wynosi maksymalna wysokość klina. 

Zastosowanie scenariusza na dziennym wykresie cen DOGE powoduje, że jego cel spadkowy wynosi 0,0850 USD – oznacza to spadek o 10% w stosunku do obecnych poziomów cen. Co więcej, SHIB/USD również wygląda na nadmiernie rozciągnięty na swoim wykresie dziennym. 

Trudny luty? 

Ponadto kryptowaluta ta stoi teraz w obliczu silnej strefy oporu na poziomie około 0,00001517 USD, gdzie prawdopodobne nastąpi wycofanie. Jeśli tak jest, w lutym cena SHIB może spaść do 0,00001300–0,000013000 USD – najbardziej obszernego rejonu w ostatnich miesiącach. Będzie to oznaczało spadek o 13–20% w stosunku do obecnych poziomów cen. 

Z drugiej strony, przebicie powyżej oporu na poziomie 0,00001517 USD ustawiłoby SHIB na kurs do 0,00001651 USD, co stanowi górny cel jego dominującej konfiguracji. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.