Po ostatniej podwyżce stóp procentowych Bitcoin odzyskuje 29 000 USD 

2023-05-05 / Tagi:

Po ostatniej podwyżce stóp procentowych Bitcoin odzyskuje 29 000 USD 

Pomimo tego, że cena Bitcoina pozostawała stosunkowo stała zaraz po środowym posiedzeniu FOMC, to w kolejnych godzinach notowania BTC gwałtownie wzrosły i odzyskały 29 000 USD. Altcoiny również zanotowały niewielkie dzienne wzrosty. 

Bitcoin odbija się powyżej 29 000 USD 

Ostatnie dni kwietnia przyniosły wzrost ceny Bitcoina – notowania BTC osiągnęły wówczas poziom 30 000 USD. Jednak niedźwiedzie przechwyciły ten ruch i mocno popchnęły aktywa na południe. W związku z tym zaledwie kilka dni później wartość Bitcoina spadła do 27 600 USD. 

Pomimo odrobienia strat w środę, kryptowaluta nadal nie była w stanie zdecydowanie odzyskać poziomu wynoszącego 28 000 USD. Większej zmienności oczekiwano w związku z późniejszym spotkaniem Rezerwy Federalnej USA i ogłoszeniem (być może) kolejnej podwyżki stóp procentowych. I taki wzrost rzeczywiście nastąpił – nowe stopy banku centralnego wynoszą obecnie 5%. Warto dodać, że ruch ten był w dużej mierze zgodny z oczekiwaniami. Zgodnie z narzędziem CME FedWatch rynek wycenił jedynie 11,8% szansy na to, że Federalny Komitet Otwartych Rynków (FOMC) utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie. 

Co ciekawe, Bitcoin nie zareagował na to wydarzenie w tradycyjny sposób i utknął na poziomie wynoszącym nieco ponad 28 000 USD. Jednak trend zaczął się zmieniać kilka godzin później, kiedy to BTC wzrósł o około tysiąc. Aktualnie wartość aktywów oscyluje wokół poziomu 29 000 USD. Z kolei kapitalizacja rynkowa wynosi nieco powyżej 560 miliardów USD. Jego przewaga nad altami również nieco wzrosła – do 47,1% na CMC. 

Wzrost Ethereum 

Pomimo tego, że altcoiny zazwyczaj są bardziej niestabilne, po ostatniej podwyżce stóp procentowych przez FED również pozostały stosunkowo spokojne. Ethereum zanotowało jeden z największych zysków z pierwszej dziesiątki, osiągając wzrost o 2%. W rezultacie cena ETH wynosi teraz około 1900 USD. 

Także Binance Coin, Cardano, Dogecoin, Polygon, Solana, Polkadot, Shiba Inu i Avalanche „świeciły” na zielono w skali dziennej. W ciągu 24 godzin od ogłoszenia decyzji FED, FTM wzrósł o ponad 6%. Czyni go to najlepszym graczem z pierwszej 50. 

Zmienność SUI 

Z kolei wyczekiwany token SUI kilka minut po uruchomieniu sieci głównej stanął w obliczu ogromnej zmienności. Zaraz po wystartowaniu handlu aktywo osiągnęło wartość 3,5 USD, jednak zaledwie po kilku minutach notowania SIU spadły poniżej 1,5 USD. 

Ogólnie rzecz biorąc, całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut zbliżyła się do 1,2 biliona dolarów, notując dzienny wzrost wynoszący około 15 miliardów dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.