Nadchodzi korekta ceny Bitcoina? 

2023-03-29 / Tagi:

Nadchodzi korekta ceny Bitcoina? 

Prognozy wskazują, że „nadchodzi korekta” ceny Bitcoina. Po ostatnich działaniach regulacyjnych Stanów Zjednoczonych przeciwko giełdzie kryptowalut Binance akcja cenowa BTC wielokrotnie testowała siłę wsparcia na poziomie 27 000 USD. Co będzie dalej? 

Dyrektor generalny Binance odrzuca skargę CFTC 

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że w ostatnich dniach BTC/USD wielokrotnie testowało poziom 27 000 USD. Para odnotowała zmienność spadkową w poniedziałek, gdy pojawiła się wiadomość, że giełda kryptowalut Binance znalazła się w centrum skargi cywilnej złożonej przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Ten ruch niestety zaniepokoił rynki. 

Co ciekawe, w odpowiedzi na wspomnianą wyżej skargę, dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, odrzucił oskarżenia. 

– Dzisiaj CFTC złożyło nieoczekiwaną i rozczarowującą skargę cywilną, pomimo naszej współpracy z CFTC przez ponad dwa lata. Po wstępnym rozpatrzeniu skarga wydaje się zawierać niekompletne przedstawienie faktów i nie zgadzamy się z charakterystyką wielu kwestii poruszonych w skardze – powiedział Changpeng Zhao. 

Bitcoin utrzymuje zakres handlowy 

Pomimo tych wydarzeń, Bitcoin uniknął znacznych strat. Co więcej, zasoby analityczne Skew sugerowały, że to Binance utrzymywało wsparcie na skądinąd nerwowym rynku. 

– Solidna głębokość oferty między 26 000 USD a 24 000 USD – możemy przeczytać w komunikacie. 

W międzyczasie trader Crypto Tony dodał, że BTC/USD udało się utrzymać swój krótkoterminowy zakres handlowy. 

Jednak w przypadku handlu surowcami Stockmoney Lizards nie było powodów do optymizmu w tych krótkich ramach czasowych. 

– Krótkoterminowa aktualizacja TA (2h TF): Zaokrąglanie szczytu, malejący RSI, w połączeniu z Binance FUD – czytamy na Twitterze. 

Wiele przemawia za tym, że nadchodzi korekta ceny Bitcoina. 

Binance kontra CFTC – debata społeczności 

Okazuje się jednak, że nie wszyscy obawiają się tego, że giełdę kryptowalut czeka w dłuższej perspektywie spory wstrząs. W trwającej debacie można usłyszeć głosy podkreślające to, że spór Binance kontra CFTC nie wpłynie długoterminowo na rynek. 

Dzisiejsze wydarzenie na Binance jest wydarzeniem krótkoterminowym. Długoterminowo to nie ma znaczenia – napisał trader Pentoshi. 

– Crypto przeszło przez setki wydarzeń FUD, takich jak Bitfinex, exploity, chińskie zakazy, procesy sądowe, niewypłacalność i tak dalej. A jednak rynek i nowi uczestnicy zawsze wracają. Ostatecznie to tylko okazja, a $BTC nadal przechodzi z rąk do rąk – dodał Pentoshi. 

Z kolei trader, analityk i gospodarz podcastów Scott Melker, odniósł się do artykułu portalu Cointelegraph, który przewidywał kary regulacyjne dla Binance. Stwierdził, że Binance otwarcie przygotowywało się do rozprawy regulacyjnej i zgodził się z tym, że grzywna to „najbardziej prawdopodobny wynik” trwającego postępowania. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.