Po 3 miesiącach spadków podaż USDT Tethera rośnie

2022-08-04 / Tagi: stablecoin

Po 3 miesiącach spadków podaż USDT Tethera rośnie

Bessa była bezlitosna dla inwestorów. Jednak po trzech miesiącach ciągłych spadków podaż USDT Tethera zaczyna ponownie rosnąć. Czy trend ten może wskazywać na potencjalne ożywienie rynku? 

Tether – wzrost podaży 

Kapitalizacja rynkowa największego na świecie stablecoina odnotowała niewielki wzrost o około 0,7%. Środki pieniężne wstrzyknięte do USDT były stosunkowo niewielkie i wynosiły poniżej 500 milionów dolarów. Pierwsze od trzech miesięcy wzrosty miały miejsce 29 lipca. Dotychczas cztery takie cykle pojawiły się do 2 sierpnia. Niemniej jednak eksperci branżowi uważają, że jest to zwyżka dla całego sektora. 

Gabor Gurbacs z Van Eck Associates Corp. powiedział, że zastrzyki mogą oznaczać albo zainwestowanie nowego kapitału, albo powrót starego kapitału do przestrzeni rynkowej. W obu przypadkach jest to sygnał ożywienia. 

Tether (USDT) odnotował wzrost kapitalizacji rynkowej o 350 mln USD w ciągu ostatnich 4 dni. Więcej gotówki wstrzykniętej do przestrzeni stablecoin może oznaczać dalszy wzrost rynku. Jeśli napływa nowy kapitał, może to oznaczać, że zainwestowane zostaną nowe dolary. Jeśli to stary kapitał cofa się, oznacza to, że nowy kapitał może zostać zainwestowany z doświadczonych rąk. Oba przypadki to sygnały wzrostu – napisał w tweecie Gabor Gurbacs. 

Warto dodać, że kapitalizacja rynkowa Tethera wynosi obecnie ponad 66,3 miliarda dolarów. Podaż osiągnęła najwyższy poziom 83 miliardów dolarów w maju tego roku, po czym gwałtownie spadła i skurczyła się o ponad 20%. 

Dominacja Tethera spada 

Co ciekawe, dominujący niegdyś (prawie 90%) udział Tethera w rynku znacznie spadł w ciągu ostatnich kilku lat – stanowi teraz około 45%. Tegoroczny upadek pomógł rynkowi stablecoin zdobyć większy udział, a także zwiększyć obieg rywali Tether. Gdy USDT stracił, moneta USDC Circle (USDC) zyskała na znaczeniu. 

Binance USD (BUSD), trzeci co do wielkości stablecoin, również zdołał zwiększyć swój udział w rynku o 7,5 razy w ciągu ostatnich kilku lat.  

Rosnący rynek stablecoinów 

Z doniesień medialnych wynika, że potencjalne działania regulacyjne przeciwko jednemu stablecoinowi nie obalą całego systemu, jak wcześniej się obawiano. Rosnący rynek stablecoin wskazuje również, że znaczna część pieniądza fiducjarnego wciąż czeka na uboczu. Zostało to potwierdzone przez CEO Binance, który powiedział, że inwestorzy niekoniecznie trzymaliby stablecoiny, gdyby chcieli wyjść z kryptowaluty. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.