Tether wdraża nowy token USDT na blockchainie Tezos

2022-06-10 / Tagi:

Tether wdraża nowy token USDT na blockchainie Tezos

USDT firmy Tether, największy na świecie stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, jest już dostępny w blockchainie Tezos. W tej chwili aktywo to jest obsługiwane przez 12 sieci, między innymi takich jak Ethereum, Tron, Solana, Algorand czy w niedawno dodany Polygon.

USDT na Tezos

Tether, emitent największego na świecie stablecoina, ogłosił uruchomienie USDT na blockchainie Tezos. Zgodnie z zapowiedziami, projekt ma ambicję poszerzenia swojego cyfrowego śladu w sektorze płatności cyfrowych i zdecentralizowanych finansów (DeFi).

– USDT na Tezos będzie napędzać rewolucyjne aplikacje w zakresie płatności, DeFi i nie tylko – możemy przeczytać w komunikacie prasowym.

Zgodnie z pojawiającymi się opiniami, wprowadzenie USDT na Tezos sprawi, że ekosystem DeFi sieci będzie bardziej wydajny i prosty w użyciu.

– Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem USD₮ na Tezos, oferując rosnącej i dynamicznej społeczności dostęp do najbardziej płynnego, stabilnego i zaufanego stablecoina w przestrzeni tokenów cyfrowych. Tezos szybko wchodzi na scenę i wierzymy, że ta integracja będzie miała kluczowe znaczenie dla jego długoterminowego wzrostu – powiedział Paolo Ardoino, Dyrektor ds. technologii Tether.

Warto podkreślić, że w tej chwili Tether obsługuje transfery na zróżnicowanej liście blockchainów, między innymi takich jak Solana, Ethereum, Kusama, Avalanche, Polkadot, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni, Tron i Standard Ledger Protocol Bitcoin Cash.

Tezos – pierwszy „samopoprawiający się” blockchain

Wprowadzony na rynek w 2018 r. Tezos jest często określany jako pierwszy „samopoprawiający się” blockchain. Sieć wykorzystuje unikalny mechanizm zarządzania w łańcuchu do automatycznej integracji nowych funkcji bez potrzeby stosowania hard forków – popularnej metody wdrażania nowej funkcjonalności. Wprowadza ona inny zestaw reguł i wymaga aktualizacji oprogramowania, a to powoduje, że poprzednie bloki i transakcje są niezgodne z nową wersją protokołu.

Z pewnością te unikalne cechy pomogły sieci Tezos stać się platformą wyboru dla wielu marek i instytucji poszukujących możliwości w świecie zdecentralizowanych finansów ( DeFi ).

Tether – lider wśród stablecoinów

Wiele przemawia za tym, że wprowadzenie USDT na Tezos jeszcze bardziej podkreśli zaangażowanie Tether w pionierską współpracę i interoperacyjność w ramach rosnącej przestrzeni zasobów cyfrowych.

– Uruchomienie USDT na Tezos bez wątpienia odblokuje nowe produkty DeFi i spodziewam się, że wpływ na wzrost wolumenu ekosystemu Tezos DeFi będzie niezwykły – powiedział Alessandro De Carli, założyciel Papers, firmy stojącej za Beacon.

Co ważne, Tether wciąż utrzymuje pozycję lidera wśród stablecoinów (czym są stablecoiny), a jego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 72 miliardy dolarów.

Źródło: decrypt.co

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.