Tether uruchamia stablecoina powiązanego z funtem brytyjskim

2022-06-23 / Tagi:

Tether uruchamia stablecoina powiązanego z funtem brytyjskim

Tether, firma stojąca za największym stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej rozszerza swoją ofertę stablecoin o nową kryptowalutę powiązaną z brytyjskim funtem. GBPT początkowo będzie dostępny tylko na blockchainie Ethereum. 

GBPT – nowy stablecoin powiązany z funtem brytyjskim 

Tether oficjalnie ogłosił rozszerzenie swojej oferty stablecoin o nową kryptowalutę. Zostanie ona uruchomiona na początku lipca i będzie początkowo wspierana przez blockchain Ethereum. Zgodnie z zapowiedziami nowy stablecoin – GBPT, ma być powiązany w stosunku 1:1 z brytyjskim funtem. 

https://twitter.com/Tether_to/status/1539503478711717888

Przypominamy, że GBPT to już piąty stablecoin od Tethera, bowiem dołącza do czterech innych tokenów, takich jak największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej – USDT, oraz EURT - cyfrowa moneta powiązana z euro, CNHT, który jest związany z chińskim juanem oraz niedawno wprowadzony na rynek MXNT, który jest powiązany z peso meksykańskim. 

Uważamy, że Wielka Brytania jest kolejną ważną granicą dla innowacji blockchain i szerszego wdrażania kryptowalut na rynkach finansowych. Mamy nadzieję, że pomożemy poprowadzić tę innowację, zapewniając użytkownikom kryptowalut na całym świecie dostęp do stablecoina denominowanego w GBP, emitowanego przez największego emitenta tego rodzaju aktywów – powiedział Paolo Ardoino, CTO Tether. 

W opublikowanym komunikacie możemy przeczytać, że GBPT zostanie zbudowany przez zaufany zespół programistów stojących za Tether USDT i będzie działał w ramach głównej trony internetowej tether.to. 

Stablecoiny ważną formą płatności 

Zgodnie z zapowiedzią, stworzenie nowego stablecoina wprowadzi funty brytyjskie do łańcucha bloków i zapewni szybszą oraz mniej kosztowną opcję transferu aktywów. Jak możemy przeczytać, Tether jest gotowy i chętny do współpracy z brytyjskimi regulatorami, aby ten cel stał się rzeczywistością i wygląda dalej do dalszego przyjmowania stablecoinów. 

W komunikacie wspomniano również, że w kwietniu tego roku Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii ogłosiło plany uczynienia tego kraju globalnym centrum kryptowalut. Podkreślono także, że rząd zaplanował również zmianę swoich ram regulacyjnych, aby uwzględnić stablecoiny jako ważny środek płatniczy. 

Kapitalizacja rynkowa Tether 

Co ciekawe, premiera GBPT nastąpiła w momencie, gdy główny stablecoin firmy (USDT), po raz pierwszy od października 2021 roku spadł poniżej 70 miliardów dolarów pod względem kapitalizacji rynkowej. Przypominamy, że w maju 2022 roku ten stablecoin osiągał wartość 80 miliardów dolarów. 

Można założyć, że zmniejszająca się kapitalizacja rynkowa Tethera to efekt trwających na rynku kryptowalut spadków oraz związanej z tym niepewności. 

Źródło: tether.to; cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.