Opłaty za gaz Ethereum spadają 

2023-06-06 / Tagi:

Opłaty za gaz Ethereum spadają 

Statystyki pokazują, że w pierwszym tygodniu czerwca średnia opłata za gaz w sieci Ethereum znacznie spadła. Stało się to po osiągnięciu wielomiesięcznego maksimum w maju, do którego przyczyniło się szaleństwo wywołane memecoinami. 

Opłata za gaz Ethereum spada 

Z danych analitycznych wynika, że w pierwszym tygodniu czerwca średnia opłata za gaz – opłata transakcyjna – w sieci Ethereum znacznie spadła. Ma to miejsce po osiągnięciu wielomiesięcznego maksimum w maju – ubiegły miesiąc zdominowało szaleństwo wywołane memecoinami i duża aktywności botów o maksymalnej możliwej do wydobycia wartości (MEV). 

Co pokazują analizy? Według platformy Dune Analytics średnia opłata za gaz spadła do 7,34 USD. Stanowi to spadek o prawie jedną trzecią w stosunku do najwyższego poziomu 20 USD z maja. Pod względem gwei – nominału eteru (ETH), który odpowiada jednej miliardowej części jednego ETH – dzienna mediana ceny gazu spadła do 24 gwei ze szczytu, który wynosił prawie 140 gwei w ubiegłym miesiącu. 

Majowa popularność memecoinów 

Szał memecoinów rozpoczął się pod koniec kwietnia i zdominował cały maj. W okresie tym pojawiło się na rynkach wiele nowych memecoinów, takich jak Aped (APED), Bobo Coin (BOBO) i inne. Dominacja memecoinów w aktywności sieciowej była tak wysoka, że spowodowała niezwykłą zmianę w pierwszej dziesiątce altcoinów spalających gaz. Zamiast ETH, Wrapped Ether (WETH) lub Tether (USDT), memecoiny, takie jak Troll (TROLL), APED i BOBO znalazły się w pierwszej dziesiątce pod względem wydatków. 

Znaczącym powodem wzrostu opłat za gaz Ethereum była również rosnąca popularność memecoinów na zdecentralizowanych platformach. 

Bitcoin Ordinals 

Maj to nie tylko szaleństwo memecoinów związanych z Ethereum. W ubiegłym miesiącu znaczną popularność zyskał również Bitcoin Ordinals. Przypominamy, że liczby porządkowe umożliwiają zdecentralizowane przechowywanie dzieł sztuki cyfrowej w łańcuchu blokowym Bitcoin. W rezultacie sieć Bitcoin zarejestrowała wiele nowych memecoinów, a Pepecoin (PEPE) osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości miliarda dolarów. 

Pomimo tego, że liczby porządkowe zostały wprowadzone w styczniu, to już pod koniec maja liczba inskrypcji porządkowych na blockchainie Bitcoina przekroczyła 10 milionów. Dane pokazują, że całkowite opłaty za inskrypcje Ordinals wzrosły w ubiegłym miesiącu o 700% i obecnie wynoszą 1639 Bitcoinów. 

Co ciekawe, wraz z wygaśnięciem szaleństwa memecoinów, opłaty za gaz Ethereum ustabilizowały się. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.