Magic Eden uruchamia rynek Bitcoin Ordinals 

2023-03-23 / Tagi: nft

Magic Eden uruchamia rynek Bitcoin Ordinals 

Zdecentralizowana platforma NFT, Magic Eden uruchomiła własny „w pełni kontrolowany” rynek Bitcoin Ordinals. Firma wykorzystała w ten sposób rosnące zainteresowanie społeczności „Bitcoin NFT”. Jest to jeden z pierwszych dużych rynków NFT, który dołączył do walki Bitcoin Ordinals. 

Handel Bitcoin Ordinals 

Platforma do handlu niewymiennymi tokenami (NFT), Magic Eden uruchomiła w tym tygodniu „w pełni kontrolowany” rynek skupiony na Bitcoin Ordinals. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą kupować i sprzedawać kolekcje NFT Bitcoin Ordinals, na podobnych zasadach jak te, które oferuje Magic Eden dla NFT opartych na Polygon, Ethereum i Solana. 

– Podobnie jak rozszerzyliśmy działalność na inne sieci, teraz naszym celem jest wniesienie naszej wiedzy w zakresie budowania rynków do rodzącego się, ale kwitnącego ekosystemu Ordinals – możemy przeczytać w opublikowanym oświadczeniu. 

Popularność protokołu Ordinals 

Nowy protokół Ordinals został wprowadzony w styczniu tego roku przez byłego głównego współpracownika Bitcoin, Caseya Rodarmora. Od tego czasu popularność Bitcoin Ordinals wzrosła. Według danych Dune Analytics, w okresie między 1 lutego a 1 marca łączna liczba inskrypcji Bitcoin Ordinals wzrosła z 679 do 240 000. A stan na dzień 21 marca wynosił łącznie 567 087. 

– Zwróciliśmy szczególną uwagę na wydanie teorii porządkowej i błyskawiczne tempo adopcji, które wkrótce nastąpiło(…) Nasz rynek został zbudowany w ciągu miesiąca, a jego kulminacją był hackathon w Kalifornii z udziałem kilkunastu programistów – dodano w komunikacie. 

Obecnie rynek obsługuje tylko wtórną sprzedaż Bitcoin Ordinals. Magic Eden zapowiedział jednak, że szuka również przyszłych narzędzi, które pozwoliłyby twórcom łatwiej bić lub zapisywać Bitcoin NFT, takie jak launchpad. 

Brak opłat licencyjnych 

Co ciekawe, Magic Eden zapowiedziało, że chociaż rynek nie będzie wspierał opłat licencyjnych, firma „aktywnie się temu przygląda”. Dodano też, że „jest bardzo mało narzędzi i nie ma bezpiecznych i niewiarygodnych rozwiązań w zakresie egzekwowania prawa”. 

– Dzisiaj nie ma standardu opłat licencyjnych, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie Bitcoina bez wsparcia opłat licencyjnych – powiedziano. 

Przypominamy, że w zeszłym miesiącu zostały już uruchomione inne rynki Bitcoin Ordinals. W lutym wystartowały między innymi ORDX i Generative XYZ. Na początku tego tygodnia platforma NFT Gamma.io także zaprezentowała własny rynek Bitcoin Ordinals, umożliwiając użytkownikom tworzenie i handel inskrypcjami porządkowymi w analogiczny sposób do rynków Ethereum NFT. 

źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.