Opłaty za Bitcoin Runes przekraczają 1200 BTC 

2024-04-30 / Tagi:

Opłaty za Bitcoin Runes przekraczają 1200 BTC 

Po przewidywanym szoku podażowym w postaci zmniejszonych nagród za bloki górnicy Bitcoin odetchnęli z ulgą. Wdrożenie Run generuje niebotyczne opłaty transakcyjne, dzięki czemu w mniejszym stopniu odczuwają wpływ halvingu. 

Pozytywny wpływ Bitcoin Runes 

Dwie z największych firm wydobywczych działających w Stanach Zjednoczonych podkreśliły pozytywny wpływ protokołu Runes zarówno z perspektywy finansowej, jak i funkcjonalnej. Greg Beard, dyrektor generalny Stronghold Digital Mining, powiedział, że pierwszy tydzień po halvingu doprowadził do przewidywanego spadku przychodów z wydobycia Bitcoina. Jednak Runy były mile widzianą wytchnieniem od spadających nagród BTC. 

– Spadek ten został nieoczekiwanie zrównoważony znacznym wzrostem opłat transakcyjnych. Krótko mówiąc, to, co straciliśmy w nagrodach, nadrobiliśmy opłatami transakcyjnymi – powiedział Greg Beard. 

Dyrektor ds. rozwoju Marathon, Adam Swick, podzielił te opinie, podkreślając gwałtowny wzrost opłat po halvingu, napędzany wprowadzeniem protokołu Runes i szerszą działalnością sieciową. 

– To z pewnością pomogło zmniejszyć wpływ halvingu lub być może opóźnić jego skutki w zależności od tego, jak długo będą obowiązywać opłaty – stwierdził Adam Swick. 

Opłaty transakcyjne o wartości 1200 BTC 

Według Swicka, od momentu halvingu Bitcoina transakcje Runami dodały górnikom opłaty transakcyjne o wartości ponad 1200 BTC. 

Co ciekawe, Runy – nowy standard tokenów, który umożliwia użytkownikom tworzenie bardziej wydajnych tokenów zamiennych w łańcuchu bloków Bitcoin – doprowadziły do mieszanych reakcji społeczności Bitcoin. Część argumentuje, że pojawienie się tokenów odbiega od głównego celu sieci. 

Jednak zarówno Beard, jak i Swick twierdzą, że firmy wydobywcze mają bardziej pozytywne nastawienie, biorąc pod uwagę wpływ Run na sieć. Beard zasugerował, że istnieje element spekulacyjny dotyczący wpływu Run i Inskrypcji oraz zwiększonych opłat transakcyjnych. Opisując najnowszy halving Bitcoina jako odpowiednik „Crypto’s Super Bowl”, dodał, że zwiększone zainteresowanie BTC również przyczyniło się do wzrostu opłat. 

Dyrektor generalny Stronghold uważa, że ważne jest rozważenie, gdzie opłaty te ostatecznie ulegną normalizacji. Zasugerował, że w miarę budowania większej liczby funkcjonalności na Bitcoinie przyszłe trendy mogą skłaniać się ku wyższym opłatom transakcyjnym. 

Dobre dla górników, dobre dla Bitcoina? 

Swick wierzy, że ekosystem Bitcoin czerpie korzyści z innowacji takich jak liczby porządkowe czy Runy. 

– Wszystko, co zwiększa wykorzystanie i przyjęcie łańcucha bloków Bitcoin, jest dobre dla górników i dobre dla ekosystemu Bitcoin jako całości – dodał Swick. 

Niewątpliwie dodanie nowej funkcjonalności do największej na świecie zdecentralizowanej sieci nie tylko dywersyfikuje wykorzystanie Bitcoina, ale także wspiera jego rozwój poprzez przyciągnięcie większej liczby użytkowników. Ostatecznie może to prowadzić do wyższych opłat transakcyjnych. 

Doświadczenie pokazuje, że górnicy zazwyczaj pozytywnie oceniają innowacje takie jak Runy. Szczególnie, jeśli poprawiają one funkcjonalność blockchainu i przyciągają więcej transakcji, co nieuchronnie prowadzi do wyższych opłat za blok i większej ogólnej rentowności wydobycia. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.