Przychody z wydobycia Bitcoina po raz pierwszy przekroczyły granicę 100 milionów USD 

2024-04-24 / Tagi:

Przychody z wydobycia Bitcoina po raz pierwszy przekroczyły granicę 100 milionów USD 

W dniu halvingu Bitcoina przychody z jego wydobycia osiągnęły najwyższy poziom w historii notując wartość 107 mln dolarów. Członkowie społeczności dobrowolnie płacili wygórowane opłaty, aby ich transakcje były rejestrowane w 840-tysięcznym bloku Bitcoin. 

Rekordowe przychody z wydobycia Bitcoina 

W dniu halvingu Bitcoina przychody uzyskane z jego wydobycia po raz pierwszy przekroczyły granicę 100 milionów dolarów, odnotowując najwyższy w historii dzienny zysk. 

Dane pokazują, że 20 kwietnia górnicy Bitcoina zarobili łącznie 107,7 miliona dolarów w postaci nagród za wydobycie i opłat transakcyjnych. Wynika to z tego, że członkowie społeczności dobrowolnie płacili wygórowane opłaty, aby ich transakcje były rejestrowane w 840-tysięcznym bloku Bitcoin. Inwestorzy chcąc być częścią historii i zdobyć część ograniczonej przestrzeni w bloku Bitcoin wydali 37,7 BTC (o wartości 2,4 miliona dolarów) na same opłaty. Blok obejmował 3050 transakcji – oznacza to, że przeciętny użytkownik zapłacił nieco poniżej 800 dolarów. 

Duża część aktywność inwestorów wynikała również z działań związanych z nowym protokołem Runes Protocol, który został uruchomiony w tym samym czasie, co halving. 

Skok przychodów z wydobycia Bitcoinów 

Warto przypomnieć, że poprzedni rekordowo wysoki dochód kopaczy Bitcoina wyniósł 78,7 miliona dolarów i miał miejsce 11 marca. Wówczas cena Bitcoina przekroczyła nowy rekord wynoszący 71 415 dolarów. Jednak ten skok przychodów był bezpośrednio skorelowany z ceną rynkową Bitcoina, ponieważ górnicy otrzymywali nagrody w BTC w zamian za potwierdzanie transakcji za pośrednictwem blockchain. 

Halving Bitcoina, który miał miejsce 20 kwietnia, po raz czwarty obniżył nagrody za wydobycie o połowę, zmniejszając je do 3,125 BTC za każdy wydobyty blok. Każdy następny halving zmniejszy je jeszcze bardziej. 

Opłaty transakcyjne BTC w dół 

Z danych wynika, że wraz ze spadkiem szumu związanego z historycznym halvingiem Bitcoina, średnie opłaty płacone za Bitcoin gwałtownie spadły. Doszło do tego zaledwie jeden dzień po osiągnięciu rekordowej średniej wynoszącej 128 dolarów (w dniu 20 kwietnia). Według platformy mempool.space od 21 kwietnia opłaty transakcyjne Bitcoina spadły średnio do 8–10 dolarów w przypadku transakcji o średnim priorytecie. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.