Opłaty transakcyjne Bitcoin osiągają wieloletnie maksima 

2023-05-08 / Tagi:

Opłaty transakcyjne Bitcoin osiągają wieloletnie maksima 

Okazuje się, że szał związany z handlem memecoinami, takimi jak Pepe Coin wywołał niepożądane konsekwencje dla Bitcoina – jego opłaty transakcyjne osiągnęły wieloletnie maksima. Jednak pomimo ostatnich wzrostów koszt transakcji BTC wciąż jest daleki od najwyższych historycznych poziomów. 

Opłaty transakcyjne Bitcoin w górę 

Z danych z Crypto Fees wynika, że od początku maja opłaty transakcyjne Bitcoin wzrosły, osiągając najwyższy poziom od ostatnich dwóch lat. 3 maja łączna kwota opłat uiszczonych na blockchainie Bitcoina osiągnęła 3,5 miliona dolarów. Jest to skok o około 400% od końca kwietnia. Według platformy YCharts średnia opłata transakcyjna Bitcoin osiągnęła aż 7,2 USD. Wiele wskazuje, że to trwający szał handlu memecoinami, takimi jak Pepe Coin (PEPE), wywołał niepożądane dla Bitcoina konsekwencje doprowadzając koszty transakcyjne dohttps://cointelegraph.com/bitcoin-price wieloletnich maksimów. 

Ostatni wzrost opłat transakcyjnych BTC przypisuje się przede wszystkim wzrostowi aktywności Bitcoin związanej z transakcjami BRC-20. Według danych Galaxy Research, 2 maja 50% wszystkich transakcji Bitcoin było związanych z transakcjami BRC-20. 

BRC-20 – trend w branży kryptowalut 

Wzorowany na standardzie tokenów ERC-20 firmy Ethereum, BRC-20 jest eksperymentalnym standardem tokenów umożliwiającym użytkownikom wydawanie i przesyłanie wymiennych tokenów w łańcuchu blokowym Bitcoin. Standard ten został wprowadzony w marcu 2023 roku przez anonimowego analityka on-chain znanego jako Domo. Co ciekawe, standard tokena BRC-20 szybko stał się głównym trendem w branży kryptowalut, szczególnie w obliczu gwałtownego wzrostu memecoina PEPE. Token ten wzrósł o ponad 600% w ciągu ostatniego tygodnia, osiągając maja najwyższy poziom w historii wynoszący 0,00000216 USD. 

Jednak blockchain Bitcoina nie jest jedynym blockchainem, na który ma wpływ trwający hype na memecoiny. Opłaty za gaz w sieci Ethereum również ostatnio gwałtownie wzrosły osiągając nowe wielomiesięczne maksima. Według danych Crypto Fees 2 maja opłaty transakcyjne ETH opiewały na łączną kwotę ponad 19 milionów dolarów. Jest to poziom niespotykany od maja 2022 r. W efekcie blockchain Ethereum pozostaje najdroższą siecią pod względem opłat transakcyjnych (w momencie pisania tego tekstu). 

Koszt transakcji BTC wciąż daleki od historycznych poziomów 

Pomimo ostatniego wzrostu opłat transakcyjnych, obecny koszt transakcji BTC wciąż jest daleki od najwyższych historycznych poziomów. Warto przypomnieć, że najwyższe opłaty transakcyjne Bitcoin zostały odnotowane w kwietniu 2021 r. – wówczas średni koszt transakcji BTC osiągnął prawie 70 USD. Było to związane z dużym spadkiem szybkości haszowania sieci Bitcoin. Natomiast poprzedni najwyższy punkt w opłatach transakcyjnych BTC miał miejsce w 2017 r., kiedy to koszty te wzrosły powyżej 60 USD. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.