Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Ceny gazu w sieci Ethereum są najniższe od ponad pół roku 

2022-03-11 / Tagi:

Ceny gazu w sieci Ethereum są najniższe od ponad pół roku 

Nowe dane pokazują, że średnia cena gazu w sieci Ethereum gwałtownie spada od początku roku – z 218 Gwei 10 stycznia do 40,82 9 marca. Mimo tego, że opłaty za gaz za transakcję wykonaną na blockchainie Ethereum spadły do ​​najniższych poziomów od sierpnia 2021 roku, wciąż nie są tanie. 

Niższe opłaty w sieci Ethereum 

Opłaty za gaz za transakcje wykonaną na blockchainie Ethereum spadły do ​​najniższych poziomów od sierpnia, ale nadal nie są tanie. 

Według danych pochodzących z CoinMetrics i udostępnionych przez platformę CryptoRank, siedmiodniowy średni koszt transakcji Ethereum na dzień 9 marca wyniósł 11,14 USD, co plasuje go ponownie wśród poziomów odnotowanych w połowie ubiegłego roku. Potem gaz w blockchainie zaczął gwałtownie wzrastać, by pod koniec roku osiągnąć poziom 55 USD. 

Na ten moment wydaje się, że przeciążenie sieci jest minimalne. Dane Etherscan szacują opłaty za gaz, które kosztują około 30 Gwei (1,53 USD) za wykupienie niskiej prędkości przesyłu do 32 Gwei (1,64 USD) za szybkie potwierdzenie transakcji. 

Dane Ycharts pokazują także, że średnia cena Etheru ( ETH ) gwałtownie spada od początku roku – z 218 Gwei 10 stycznia do 40,82 Gwei 9 marca. 

Dlaczego ceny spadają? 

W związku z dynamicznym wzrostem sektorów tokenów niezamiennych (NFT) i zdecentralizowanych finansów (DeFi) opartych na Ethereum w 2021 r., sieć była wielokrotnie krytykowana przez inwestorów i użytkowników blockchaina z powodu skandalicznie wysokich opłat za gaz . 

Niższe zatłoczenie w sieci i niższe opłaty wydają się być skorelowane z malejącymi spekulacjami lub zainteresowaniem transakcjami NFT i DeFi. Mogliśmy to zaobserwować już na początku tego roku. 

Natomiast, jeśli chodzi o ostatnie 30 dni, dane DappRadar wskazują, że 9 z 10 najlepszych rynków na Ethereum odnotowało spadki wolumenu obrotu, przy czym LooksRare i OpenSea straciły odpowiednio 78,27% i 34,75%. Inne znaczące straty to SuperRare i Rarible – 73,29% i 80,65%. 

Cierpi również DeFi oparte na Ethereum. Aż 8 z 10 najlepszych projektów z tego rynku w ciągu ostatniego miesiąca zarejestrowało pod względem całkowitej wartości zablokowanej (TVL) spore spadki. 

Warto zaznaczyć, że twórcy Ethereum pracują wytrwale nad reformą sieci – ma to sprawić, że opłaty będą mogły być niższe. 

Źródło: cointelegraph.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.